کد خبر: 32022 A

رنگرز به ایلنا خبر داد؛

فیلا با ارسال ایمیلی اعلام کرده پس از دریافت اساسنامه در حال مطالعه آن است و نظر خود را به فدراسیون کشتی ایران اعلام خواهد کرد.

نائب رئیس فدراسیون کشتی گفت: خواهش من از رسانه ملی با توجه به در پیش بودن لیگ برتر کشتی فرنگی این است که روی پخش مسابقات عنایت ویژه‌ای داشته باشد تا سال‌های بعد هم ما شاهد حضور اسپانسرها باشیم.

حسن رنگرز در گفت‌وگو با ایلنا در مورد پخش مسابقات لیگ برتر کشتی از طریق سیما و نیمه کاره رها شدن کشتی‌ها عنوان داشت: با عنایت به اینکه کشتی در بین اقشار جامعه هم علاقه‌مند دارد هم جایگاه، خواهش من از رسانه ملی این است که کشتی را به عنوان ورزش اول خاص ببیند. همچنین اسپانسرهایی که برای سرمایه‌گذاری در کشتی حضور پیدا می‌کنند وقتی رسانه ملی مسابقات لیگ را خوب پوشش بدهد آنها نیز انگیزه می‌گیرند، در نتیجه علاقه‌مند می‌شوند سال‌های آتی هم در کشتی سرمایه‌گذاری کنند. یکی از راه‌های درآمدزایی فدراسیون از طریق همین سپانسرهای فضای محیطی است که با پخش تلویزیونی این امر محقق می‌شود.

وی در واکنش به اقدام صدا و سیما در قطع ناگهانی پخش برخی از مسابقات لیگ برتر کشتی آزاد افزود: احساس می‌کنم زمان‌بندی برنامه به شکلی بوده که پخش تلویزیونی کشتی‌ها نیمه تمام رها شد. مسابقات لیگ چون در 7 وزن است باید طوری برنامه‌ریزی شود که مسابقات به طور کامل پخش تلویزیونی شود.

نائب رئیس فدراسیون کشتی چنین ادامه داد: خواهش من از رسانه ملی این است که با توجه به در پیش بودن لیگ برتر کشتی فرنگی که از 28 دی آغاز می‌شود و با توجه به نتایج درخشان کشتی فرنگی در المپیک روی پخش مسابقات عنایت ویژه ای داشته باشند تا سال‌های بعد هم ما شاهد حضور اسپانسرها باشیم.

رنگرز با تقدیر از حضور تیم‌هایی نظیر صداری زیرآب که با یک ظرفیت شخصی در مسابقات شرکت می‌کنند، تصریح کرد: این تیم سال‌های سال است که با هزینه شخصی در مسابقات گام می‌گذارد که کمک قابل ملاحظه‌ای به ارتقا سطح کشتی استان انجام داده‌اند. حضور این تیم‌ها را باید به فال نیک گرفت.

وی در پاسخ به این سوال که چرا با آغاز اردوی فرنگی‌کاران محمد بنا باز هم در اردو حضور نداشته، افزود: بارها تاکید کردم محمد بنا از منافع شخص که برای وی در سراسر دنیا وجود داشت گذشته و  باید ما حداقل‌ها و ملزومات کار را برای وی مهیا کنیم. در همین راستا با مساعدت شخص وزیر ورزش مبالغ جدیدی برای کشتی تعریف شد و از این محل توانستیم معوقات کادر فنی را پرداخت کنیم و تدارکات اردوها به ویژه در مبحث تغذیه را تامین کنیم. در گام اول بستر کار برای اردو فراهم شد.

نائب رئیس فدراسیون کشتی در ادامه گفت: یکی از مطالبات درست و به حق کشتی فرنگی بحث برگزاری لیگ بود که با حضور قابل تقدیر خوزستان و فارس با توجه به مشکلات موجود، تاکنون 6 تیم ثبت نام کرده‌اند. امیدوارم بعد از 3 سال وقفه مسابقات لیگ در زمان مقرر انجام شود. همچنین امکاناتی در نظر بوده که در زمان پیش رو با قید فوریت تامین خواهد شد.

رنگرز افزود: من از حوزه فنی کشتی فرنگی و شخص محمد بنا ممنونم که فعلا اردو را تشکیل داده که ورزشکاران تحت پوشش سیستم تمرینی خاص قرار گرفته تا ما برای جام جهانی با چالش‌های حاشیه‌ای روبرو نشویم. تمام سعی ما این است که در جهت تامین خواسته‌های بر حق جامعه کشتی فرنگی گام بر داریم چون برای تکرار عناوین بی نظیر کشتی فرنگی مورد نیاز است.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که تاریخ برگزاری انتخابات کشتی مشخص شده، اظهار داشت: فیلا روی چند مورد اساسنامه ایراداتی داشت، ما پس از انجام کارهای پژوهشی اساسنامه پیشنهادی را برای فیلا ارسال کردیم. فیلا هم با ارسال ایمیلی اعلام کرده پس از دریافت اساسنامه در حال مطالعه آن است و نظر خود را به فدراسیون کشتی ایران اعلام خواهد کرد.

رنگرز در پایان متذکر شد: در مورد برگزاری مجمع انتخاباتی، فدارسیون کشتی مرجع تعیین کننده این موضوع نیست، بلکه باید به ما ابلاغ شود و ما می‌توانیم مجری برگزاری مجمع باشیم.

کشتی ایران کشتی فرنگی محمد بنا حسن رنگرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر