کد خبر: 11477 A

با رویای مدال المپیک زندگی می‌کردم؛

دارنده مدال طلای المپیک 2012 لندن تاکید کرد که به هر نحوی باید زمینه حفظ محمد بنا در راس کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی فراهم شود.

دارنده مدال طلای المپیک 2012 لندن تاکید کرد که به هر نحوی باید زمینه حفظ محمد بنا در راس کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی فراهم شود.

به گزارش ایلنا، حمید سوریان که در جریان مسابقات المپیک لندن مدال طلای وزن 55 کیلوگرم کشتی فرنگی را کسب کرد، با حضور در برنامه ورزش و مردم در خصوص مدال‌هایی که کسب کرده گفت: از زمانی که به عضویت تیم ملی بزرگسالان درآمدم یعنی در سال 2005، تجربه 7 حضور در میادین جهانی و المپیک را دارم و تمام مدال‌های کسب شده یا طلا بود و یا در حالت کلی از مسابقات حذف شدم. متاسفانه در گوانگجو نتوانستم مدال بگیرم و در المپیک پکن نیز به همین صورت بود.

کشتی‌گیر طلایی ایران در المپیک لندن درباره اینکه گفته می‌شود وی مانند فوتبالیست‌ها رسانه‌ها را تحریم کرده، اظهار داشت: به هیچ عنوان این طور نیست. از زمانی که از المپیک برگشتم مشغله زندگی‌ و کارم زیاد بود و این فرصت برایم فراهم نشد تا در جایی حضور پیدا کنم.

سوریان درباره کمک به زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی، عنوان کرد: این یک وظیفه است که در این برهه از زمان که همه متاثر بودند بتوانیم کمک کنیم. همه مردم و ورزشکاران در حد بضاعت خود در این مورد کمک کردند.

وی درباره انتخاب چمن‌گلی به عنوان برترین مربی دنیا، گفت: فیلا دوست ندارد یک مربی از ایران برای 2 بار به عنوان برترین مربی انتخاب شود. محمد بنا نه احتیاجی به این عناوین دارد و نه برایش مهم است. چمن‌گلی هم زحمت زیادی کشیده و در نهایت این افتخار برای ما است. نتیجه خوبی در المپیک کسب شد کم لطفی فیلا نسبت به بنا بود اما جای شکرش باقی است که این افتخار باز هم برای ماست.

سوریان در پاسخ به این سؤال که آیا پس از قهرمانی در المپیک باز هم به میادین برمی‌گردید، گفت: درباره این موضوع تصمیمی نگرفتم. تمرینات زیادی داشتم که برایم خستگی به دنبال داشت. از طرفی این موضوعی نیست که بتوانم به تنهایی تصمیم گیری کنم. کسانی در کنار من بودند که سال‌ها برایم زحمت کشیدند.

کشتی‌گیر طلایی ایران در رقابت‌های جهانی در خصوص اینکه گفته می‌شود بنا دوست ندارد با خطیب همکاری کند، خاطرنشان کرد: مردم دوست دارند بنا باشد و انجام وظیفه کند. امیدوارم شرایطی پیش بیاید که بنا را حفظ کنند.

وی درباره انتخابش به عنوان 10 ورزشکار برتر از سوی شورای المپیک آسیا گفت: از این انتخاب خوشحالم. این طور که در جریان هستم بهداد سلیمی هم انتخاب شده که قرار است آبان ماه در ماکائو مراسم تجلیل برگزار شود.

سوریان در پاسخ به این سؤال که هنگام کسب طلای المپیک چه احساسی داشتید، تصریح کرد:‌ قشنگ‌ترین اتفاق و بزرگترین پاداشی بود که در زندگی‌ام رخ داد. بارها با این رویا و تفکر خوابیدم و بیدار شدم. حتی می‌دانستم فینالم با کشتی‌گیر آذربایجانی است. اتفاق عجیبی نبود چرا که ماه‌ها زحمت کشیدم و در نهایت لطف خدا شامل حالم شد. قشنگ‌ترین لحظه زندگی‌ام حضور در بین مردم است.

وی با انتقاداز اینکه کشتی فرنگی لیگ ندارد، عنوان کرد: کم لطفی همیشه شامل حال فرنگی‌کاران بوده است. نتایج خوبی در این سال‌ها کسب شده اما متاسفانه کشتی فرنگی لیگ ندارد. ورزش ایران بین 200 کشور دنیا هفدهم شده و امیدوارم شرایطی فراهم شود تا ورزش سروسامان بگیرد.

کشتی محمد بنا سوریان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر