کد خبر: 11411 A

حمید باوفا:

راه‌اندازی مجدد لیگ های کشتی فرنگی همانند کشتی آزاد و توجه بیشتر حامیان مالی و مسوولان به قهرمانان این رشته باعث پویایی آن خواهد شد.

مدیر فنی تیم کشتی فرنگی استان خراسان رضوی گفت: با وجود ورزشکاران توانمند در کشتی فرنگی حامیان مالی به اندازه کشتی آزاد به آن توجه نمی‌کنند.

به گزارش ایلنا، حمید باوفا گفت: چند سالی است که لیگ کشتی فرنگی کشور  برگزار نمی‌شود، با این وجود کشتی فرنگی ایران در المپیک بهترین عملکرد را از خود نشان داد.

وی افزود: راه‌اندازی مجدد لیگ های کشتی فرنگی همانند کشتی آزاد و توجه بیشتر حامیان مالی و مسوولان به قهرمانان این رشته باعث پویایی آن خواهد شد.

وی وضعیت کشتی فرنگی استان را روندی رو به پیشرفت ارزیابی و اظهارکرد: خراسان رضوی در سال‌های گذشته اندکی از کشتی فرنگی کشور عقب افتاده و حل این معضل توجه بیشتر مسوولان و هیات‌های کشتی شهرستان‌ها را می‌طلبد.

باوفا ضمن اعلام به تعویق افتادن مسابقات قهرمانی کشور در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان گفت: طبق سنوات سال‌های قبل این مسابقات باید مهرماه برگزار می‌شد ولی با تصمیم فدراسیون این مسابقات در سالجاری در بهمن‌ماه برگزار خواهد شد.

باوفا یادآور شد: به همین منظور از سوی کادر فنی به هیات کشتی استان پیشنهاد داده شده برای حفظ هماهنگی و آمادگی کشتی‌گیران فرنگی استان حداقل هر 15 روز تمریناتی به طور متمرکز در مشهد برگزار شود که به دلیل هزینه بر بودن حضور ورزشکاران شهرستانی و کمبود توان مالی آنها و هیات‌های شهرستان‌ها این برنامه تاکنون انجام نشده است.

وی افزود: در پیشنهادی دیگر قرار شد حداقل هر یک ماه یک‌بار مسابقات چند جانبه‌ای بین شهرستان‌های استان به صورت مسابقه – تمرین برگزار شود که از سوی روسای هیات‌ها در حال بررسی است.

مدیر فنی تیم کشتی فرنگی استان وضعیت این ورزش را در شهرستان های خراسان رضوی رو به رشد عنوان کرد و گفت: در بازدیدهایی که از شهرستان‌ها به عمل آمده کشتی فرنگی در نیشابور، سرخس و فریمان از شرایط خوبی برخوردار است و امیدوارم دیگر شهرستان‌ها با پرداختن به رده‌های سنی پایه، موجب بازگشت کشتی فرنگی استان خراسان رضوی به روزهای اوج خود شوند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر