کد خبر: 98890 A

پیشنهاد لبنان و پاکستان به جودوی ایران؛

کنگره سالیانه فدراسیون جهان روز جمعه با حضور رئیس و یا نمایندگانی از 200 کشور عضو ijf در محل سالن اجتماعات هتل سوفیل شهر ریو برگزار شد.

کنگره سالیانه فدراسیون جهانی جودو با انتخاب مجدد ماریوس ویزر در راس این فدراسیون به پایان رسید.

به گزارش ایلنا، کنگره سالیانه فدراسیون جهان روز جمعه با حضور رئیس و یا نمایندگانی از 200 کشور عضو ijf در محل سالن اجتماعات هتل سوفیل شهر ریو برگزار شد.

محمد علی رستگار رئیس فدراسیون جودوی ایران نیز در این جلسه حضور داشت که در مورد روند برگزاری کنگره گفت: در این جلسه رئیس، دبیر کل و خزانه دار فدراسیون جهانی در مورد عملکرد 3 سال گذشته گزارش دادند که در نهایت به تصویب اعضا رسید.

ضمن اینکه برخی اصلاحات در اساسنامه فدراسیون جهانی به تصویب رسید. پیش از این اساسنامه فدراسیون جهانی تحت قوانین کشو ایرلند بود که بر اساس مصوبه جدید تحت قوانین کشور سوئیس قرار گرفت.

رستگار در مورد انتخابات هم گفت: برای تصدی پست ریاست فدراسیون جهانی تنها ماریوس ویزر نامزد شده بود که طبق انتظار وی با حمایت کلی مجمع برای یک دوره دیگر در سمت ریاست فدراسیون جهانی ابقا شد.

وی ادامه داد: در این جلسه بیش از 200 نفر از مسئولان فدراسیون‌های عضو و فدراسیون جهانی حضور داشتند که با برخی از آنها گفتگوهایی کوتاهی انجام شد که اکثرا درخصوص حرکت تازه جودو ایران با کسب مدال‌های طلای محجوب در مسکو و صفویه در نوجوانان جهان سخن می‌گفتند.

رئیس فدراسیون جهانی از پیشنهاد همکاری دو کشور لبنان و پاکستان سخن گفت و اظهار داشت: مسئولان این دو کشور خواستار همکاری بیشتری بین فدراسیون‌های عضو دو کشور شدند که مقرر شد پس از بازگشت زمینه‌های همکاری بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

رستگار از مذاکره با قهرمان پیشین المپیک خبر داد و گفت: روبرت وان دروال یکی از نوابغ جودوی جهان از کشور بلژیک است. او طلا و برنز المپیک‌های مسکو و سئول، 5 برنز و دو نقره جهان، دو طلا، 5 نقره و 9 برنز اروپا را در کارنامه خود ثبت کرده است. با وی برای برگزاری یک سمینار آموزشی در ایران گفتگو کردیم که وی اعلام آمادگی کرد و قرار است طی یک پروژه با فدراسیون جهانی این برنامه را اجرا کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر