کد خبر: 49871 A

کاراته‌کاها باید سروزن باشند؛

کاراته ایستا و محاظه‌کارانه در حال تبدیل شدن به کاراته پویا است/کومیته‌کاها ثابت کردند چنانچه از حالت محافظه‌کارانه خارج شوند توانایی ارایه مبارزات سرعتی را دارند.

سرمربی تیم ملی‌کاراته بزرگسالان با اشاره به اینکه در رقابت‌های انتخابی درون اردویی کاراته‌کاها مبارزات هجومی را به نمایش گذاشتند، گفت: برای رقابت انتخابی آینده، نفرات باید سروزن باشند.

به گزارش ایلنا، مسعود رهنما اظهار داشت: باید کومیته‌کاها سر وزن باشند تا مسابقات در شرایط کاملا عادلانه باشد و برای رقابت‌های درون اردویی بعدی که پنجشنبه و جمعه برگزار می‌شود اردونشینان می‌توانند نهایتا یک کیلوگرم بالای وزن خود باشند.

وی درخصوص مبارزان انتخابی در مرحله نخست اردوها گفت: درحدود 50 مبارزه ای که برگزار شد 316 امتیاز رد و بدل شد که این مساله نشان می‌دهد کاراته ایران در حال پوست اندازی است تا از این پس مبارزات زیبا و هجومی را شاهد باشیم.

رهنما عنوان کرد: کاراته ایستا و محاظه کارانه در حال تبدیل شدن به کاراته پویا است. کادر فنی در جدولی که ترسیم کرده برای پیروزی نفرات در انتخابی‌ها امتیاز در نظر گرفته اما برای هانته هیچ امتیازی نبود و به همین نفرات سعی می‌کردند تا هجومی کار کنند.

وی گفت: کومیته‌کاها ثابت کردند چنانچه از حالت محافظه‌کارانه خارج شوند توانایی ارایه مبارزات سرعتی را دارند. البته باید قدرت تدافعی کاراته‌کاهایی که امتیازات بالایی می‌گردند را هم افزایش دهیم.

سرمربی تیم ایران خاطرنشان کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های این اردو، برگزاری مبارزات انتخابی شفاف بود و خود نفرات در قرعه‌کشی‌ها حضور داشته و به صورت دوره‌ای بازی کردند و داوران نیز از سوی فدراسیون تعیین شدند. ضمن اینکه کادرفنی نقشی در رتبه بندی نفرات نداشت.

وی گفت: پنجشنبه و جمعه نیز مبارزات انتخابی دیگری بین نفرات این اردو با حاضرین در مسابقات جهانی فرانسه برگزار می‌شود و کاراته‌کاهای نخست جواز حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی را کسب می‌کنند.

رهنما در پایان اعلام کرد که ترکیب کومیته تیمی نیز با نظر مستقیم کادرفنی مشخص خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر