کد خبر: 41127 A

در مسابقات والیبال جام باشگاه های آسیا که به میزبانی ایران برگزار می شود 13 تیم انجام حضور دارند.

در مسابقات والیبال جام باشگاه های آسیا که به میزبانی ایران برگزار می شود 13 تیم انجام حضور دارند.

به گزارش ایلنا، مسابقات والیبال جام باشگاه های آسیا که چند سالی است به یکی از تورنمنت های مهم و معتبر در آسیا تبدیل شده است و کنفدراسیون والیبال آسیا هم نگاه خاصی هم به این رقابت ها به میزبانی ایران دارد. در این رقابت ها که حکم انتخابی مسابقات جام باشگاه های جهان را دارد تیم ها با بهترین تدارکات و شرایط پا به میدان می گذارند تا بتوانند با قهرمانی در آسیا جواز حضور در میان بهترین های جهان را به دست آورده و در آن میدان هم عرض اندام کنند.

سال 92 تهران میزبان این مسابقات است و جالب این که برخلاف سال های قبل که معمولا با 8 تیم برگزار می شد، رقابت های AVC با استقبال گسترده مواجه شده و 13 تیم برای حضور در تهران اعلام آمادگی کرده اند.

تاکنون نمایندگان قزاقستان، ازبکستان، کویت، چین، ایران، عراق، چین تایپه، لبنان، قطر، ژاپن، امارات، هند و مالدیو برای حضور در این مسابقات اعلام آمادگی کردند و تنها هند است که هنوز فرم ثبت نام آن کشور به دست مسئولان آسیا نرسیده است.

در این بین مسئولان والیبال ایران درنظر دارند طی مذاکره با مسئولان آسیا، زمینه حضور دو تیم از کشور را در این مسابقات فراهم سازند و در صورتی که AVC با این پیشنهاد موافقت کند، می توان رقابت های دیدنی نمایندگان ایران در این مسابقات را شاهد بود.

به هر حال ایران که در میزبانی از مسابقات مختلف آسیایی و جهانی سربلند بیرون آمده باید در این آزمون که شاید نگاه بسیاری به آن باشد، موفق عمل کند و در این راه فدراسیون والیبال با تمام توان تلاش خواهد کرد.

لازم به ذکر است، این رقابت ها از 20 تا 28 فروردین در تهران سالن والیبال آزادی برگزار خواهد شد.

جام باشگاه های آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر