کد خبر: 33503 A

مدیرکل تربیت بدنی آموزش و پرورش:

تا امروز حدود 600 هزار دانش‌آموز پایه سوم مخاطب این طرح در سراسر کشور آموزش‌های لازم را فراگرفته و گواهینامه‌های مربوطه را نیز دریافت نموده‌اند.

حسین بابویی گفت: با توجه ویژه مقام عالی وزارت و همچنین معاونت تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش، هم اکنون سومین سال طرح ملی شنا با قدرت در حال اجرا است.

مدیرکل تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: همانطور که استحضار دارید در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، طرح‌های ورزشی گسترده و مفیدی با نظر کارشناسان طراحی و به کلیه استان‌ها ابلاغ شد که طرح ملی شنا(سباح) یکی از آنها بوده است.

وی افزود: به همت همه همکاران طرح آموزش شنا به دانش‌آموزان پایه سوم ابتدایی یکی از موثرترین و بهترین طرح‌های ابلاغی بوده که به لطف خدا سال سوم اجرای این طرح را پشت سر می‌گذاریم، ضمن اینکه طی 2 سال گذشته نیز با حمایت معاونت تربیت بدنی وزارت این طرح با موفقیت به پایان رسید.

مدیر کل تربیت بدنی آموزش و پرورش با بیان اینکه در پایان این طرح به دانش‌آموزان گواهینامه مربوطه اعطا شده، تاکید کرد: با عنایت به اثر بخش بودن و مفید فایده بودن طرح شنا سال سوم اجرا با قوت بیشتر در حال انجام است، ضمن اینکه کلیه ادارات کل آموزش و پرورش به عنوان یک تکلیف اصلی در حوزه طرح‌های ملی در حوزه تربیت بدنی خود را مکلف به اجرای حداکثری این طرح می‌دانند.

وی در پاسخ به اینکه فدراسیون شنا عنوان کرده که امسال طرح شنا متوقف شده، یادآور شد: اطلاع ندارم فدراسیون شنا از چه منبعی استفاده کرده، اما به عنوان مدیرکل تربیت وزارت آموزش و پرورش اعلام می‌کنم نه تنها این طرح متوقف نشده، بلکه در همین سال تحصیلی جاری تا امروز حدود 600 هزار دانش‌آموز پایه سوم مخاطب این طرح در سراسر کشور آموزش‌های لازم را فراگرفته و گواهینامه‌های مربوطه را نیز دریافت نموده‌اند و در حدود 500 هزار دانش آموز باقیمانده این پایه نیز تا پایان سال تحصیلی شنا را خواهند گذارند تا هدف برنامه در این حوزه محقق شود.

ایلنا وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر