کد خبر: 3238 A

مسابقات قهرمانی دانش آموزی- یزد؛

دانش آموزان شناگر استان فارس در مجموع تیمی موفق به کسب عنوان قهرمانی المپیاد دانش آموزان شدند.

دانش آموزان شناگر استان فارس در مجموع تیمی موفق به کسب عنوان قهرمانی المپیاد دانش آموزان شدند.

به گزارش ایلنا، تیم شنای استان فارس در سی امین دوره مسابقات ورزشی پسر سراسر کشور در مقطع ابتدایی که در محل استخر شنای فرهنگیان یزد برگزار شد، با کسب 433امتیاز از بین شرکت کنندگان 26استان کشور به مقام قهرمانی دست یافتند.

گفتنی است پس از استان فارس، تیم های استان خراسان رضوی به ترتیب با 396امتیاز و تهران با 385امتیاز عناوین دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

همچنین نتایج تیمی دوومیدانی در مقاطع تحصیلی راهنمایی و متوسطه و نتایج ژیمناستیک مقطع ابتدایی پسران در المپیاد دانش آموزی در یزد اعلام شد.

با به پایان رسیدن مواد ژیمناستیک در مقطع ابتدایی پسران در یزد، کاپ قهرمانی در مجموع تیمی به مازندرانی ها رسید، آذربایجان شرقی به عنوان دوم رسید و تیم شهرستانهای استان تهران در نهایت به عنوان سومی دست یافت.

اما در رشته دوومیدانی و مقطع راهنمایی با انجام ماده های مختلف در نهایت تیم اردبیل جام قهرمانی را بالای سر برد، خوزستان عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرد و تیم گلستان به مقام سوم رسید. همچنین در دومیدانی پسران در مقطع متوسطه تهرانی ها قهرمان شدند، خراسان رضوی دوم شد و تیم اصفهان عنوان سوم را به دست آورد.

گفتنی است از سوی کمیته فرهنگی این دوره از رقابت ها در یزد کاپ اخلاق در دوومیدانی ابتدایی به قزوین، در دوومیدانی راهنمایی به یزد و در دوومیدانی متوسطه به خراسان جنوبی رسید ضمن اینکه در ژیمناستیک ابتدایی یزد و در طناب زنی ابتدایی چهارمحال و بختیاری صاحب این کاپ شدند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر