کد خبر: 32056 A

در جلسه ستاد یادبود جهان‌پهلوان تختی؛

جلسه بعدی تصمیم‌گیری در مورد برگزاری هفته آینده (قبل از 17 دی‌ماه جاری) در محل فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای برگزار خواهد شد.

اولین جلسه ستاد برگزاری چهل و پنجمین سالمرگ جهان پهلوان تختی برگزار شد.

به گزارش ایلنا، اولین جلسه ستاد برگزاری چهل و پنجمین سالمرگ جهان پهلوان تختی با حضور محمدرضا طالقانی (سرپرست فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای)، محمد خوش‌جان(نایب رئیس فدراسیون)، حسن بهادریان(دبیر فدراسیون)، داریوش ارجمند (سخنگوی فدراسیون)، علیرضا سلیمانی (پهلوان باشی کشور)، نماینده فدراسیون کشتی، نصراله حدادی (کارشناس و مجری برنامه سلام تهران)، رضا صمدی(نماینده اداره ورزش و جوانان شهرری)، مسعود آئینه چی(مدیر تیم‌های ملی ورزش زورخانه‌ای فدراسیون)، سید جلال شعبانی لالانی، عباس خجسته، کارمان ناقوسی، محمودعطاءالهی، عبداله رستمی، منصور جهانیان، قاسم نفر، جواد روحانی، محمد محمودی، حاج احمد بابایی و ناصر کلاری در محل فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای برگزار شد.

محمد رضا طالقانی در این نشست در توصیف پهلوانی اظهار داشت: روح، منش و اخلاق پهلوانی از ویژگی‌های لازم ورزشکاران ایران اسلامی است.

وی با بیان اینکه روحیه پهلوانی شامل اخلاقی نظیر گذشت و ایثار است، افزود: تقویت اخلاق پهلوانی در جامعه ضروری است و باید این ارزش‌ها را نسل به نسل بارور کنیم و این میراث فرهنگی و معنوی را به آیندگان انتقال دهیم.

پهلوان علیرضا سلیمانی(پهلوان باشی کشور) در مورد گسترش و توسعه کشتی پهلوانی و ورزش باستانی در کشور گفت: این رشته ارزشی و معنوی یک کانون فرهنگ ساز در حوزه رشد و تعالی انسان ها به ویژه جوانان است و ما در راس این ورزش می توانیم با همگانی کردن این ورزش جامعه را از اعتیاد و فساد نجات دهیم.

شایان ذکر است، محمد محمودی (نماینده فدراسیون کشتی) به عنوان مسئول برگزاری انتخاب شد.

در پایان طالقانی ضمن دعوت از فدراسیون‌های ورزشی ورزشکاران، قهرمانان ملی، پهلوانان، دانشجویان، دانش آموزان و اقشار مختلف جامعه در این مراسم مقرر شد روز یکشنبه 17 دی‌ماه جاری از ساعت 10 تا 12 در محل بارگاه ملکوتی آن جهان پهلوان(ابن بابویه) مراسم باشکوهی برگزار شود که در این مراسم به احترام مرحوم تختی برای همه مدعوین زنگ و ضرب مرشد به صدا درآید.

گفتنی است، مجری این مراسم داریوش ارجمند (هنرمند و سخنگوی مرام پهلوانی فدراسیون کشتی پهلوانی و ورزش باستانی)در این مراسم مسئولین وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و مسئولین فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه‌ای حضور خواهند داشت.

جلسه بعدی تصمیم‌گیری در مورد برگزاری هفته آینده (قبل از 17 دی‌ماه جاری) در محل فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای برگزار خواهد شد.

محمدرضا طالقانی جهان پهلوان تختی فدراسیون ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر