کد خبر: 26358 A

برای فرار مجدد از استیضاح؛

از آنجا که عباسی پس از این سوال تنها یک کارت زرد تا استیضاح فرصت خواهد داشت دوستان او تلاش‌های پیشگیرانه را شروع و در آغاز هم به روال گذشته سراغ رسانه‌ها و خبرنگاران رفته‌اند.

ایلنا: در حالیکه‌ نگاه تبعیض‌آلود و جهت‌دار به هر موضوعی همواره نهی شده و واکنش‌های منفی را به دنبال دارد ولی با این وجود دستگاه ورزش همچنان بر این منوال حرکت می‌کند، بدون آنکه توجهی به ذهن بیدار آحاد جامعه داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، چندی است مدیران ارشد دستگاه ورزش و در راس آنها اداره کل روابط عمومی وزارت‌ ورزش که از زمان حضور محمد عباسی، 3 تغییر را در پیکره خود دیده رویه‌ای را در پیش گرفته که بر اساس آن هرگاه وزیر ورزش با چالشی بزرگ همچون استیضاح یا مواردی اینچنینی مواجه می‌شود در اقدامی خودجوش! و به صورت کاملا گزینشی برخی رسانه‌های خاص را به ساختمان خیابان سئول دعوت و در حضور شخص وزیر از آنها خواسته می‌شود در انعکاس اخبار این وزارتخانه پر حاشیه برخی شرایط خاص را در نظر بگیرند.

سوای مصائب و چالش‌های خودساخته ماه‌های اخیر وزارت ورزش در عرصه بین‌الملل و داخلی، وزیر ورزش بعد از نخستین استیضاح نافرجام خود در مجلس، این روزها به صورت محسوس و نامحسوس در حال آمد و شد به جمع نمایندگان مجلس است تا به سوالات بی‌شمار آنها در خصوص ضعف‌های دستگاه تحت رهبری‌اش پاسخ دهد، موضوعی که اتفاقا هفته گذشته رخ داد و وزیر نتوانست پاسخ قانع‌کننده‌ای به نمایندگان مردم بدهد تا اولین کارت زردش را از مجلس بگیرد.

دیروز اما خبر جدیدی در رسانه‌ها منعکس شد. 12 نماینده خانه ملت در نامه‌ای به هیات رئیسه مجلس خواستار سوال از محمد عباسی شدند و وزیر ورزش باید طی روزهای آتی باید برای دومین بار به بهارستان رفته و یکبار دیگر پاسخگوی عملکرد خود در بخش‌های مختلف این حوزه شود. سوالی که بعید است عباسی بتواند پاسخ قانع‌کننده‌ای به طراحان آن بدهد و در این صورت جمع کارت‌های زرد مجلس به وزیر ورزش و جوانان به عدد 2 خواهد رسید.

از آنجاکه عباسی پس از این سوال تنها یک کارت زرد تا استیضاح فرصت خواهد داشت، دوستان او در اقدامی عاجل تلاش‌های پیشگیرانه خود را شروع و در آغاز هم به روال گذشته سراغ رسانه‌ها و خبرنگاران رفته‌اند. اقدامی که به گفته اهالی وزارت ورزش مثل همیشه به صورت خودجوش(!) اتفاق افتاده و شخص وزیر نقشی در آن نداشته است.

روی بحث، انتخاب گزینشی برخی رسانه‌ها برای حضور در این جلسات است. ما هم به سبک سایرین منکر برقراری ارتباط مطلوب و حرفه‌ای رسانه‌ها با دستگاه‌های اجرائی کشور نیستیم اما اینکه چرا روابط عمومی وزارت ورزش برای چندمین بار تنها برخی رسانه‌های خاص را به چنین جلساتی دعوت می‌کند سوالی است که برخی شائبه‌ها را برای خبرنگاران ایجاد کرده است.

ما سنگ خود و خبرگزاری ایلنا را به سینه نمی‌زنیم؛ چه اینکه در طول سال‌های اخیر این خبرگزاری به واسطه تلاش در جهت شفاف‌سازی‌های ریز و درشت همواره مورد غضب دستگاه‌های اجرائی کشور بوده و ما نیز موارد مشابه این را در سایر سرویس‌های خبری این خبرگزاری کم ندیده‌ایم، اما نگاه تبعیض‌آمیز مدیران وزارت ورزش که همیشه تاکید دارند ورزش نباید آمیخته با سیاست باشد، برخی خبرنگاران را به فکر فرو می‌برد.

در پایان به آقای وزیر! توصیه می‌کنیم بهتر است او و همراهانش در دستگاه عریض و طویل ورزش به جای برگزاری این‌چنین جلساتی وقت و توان خود را صرف رتق و فتق مشکلات بی‌شمار ورزش کنند، بلکه قدری فشارهای موجود و شرایط به هم ریخته ورزش را سامان دهند. راستی آقای عباسی! چه خبر از انتخابات کمیته ملی المپیک و اصلاح اساسنامه ورزش کشور؟!

وزارت ورزش محمد عباسی تعلیق ورزش وزیر ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر