کد خبر: 19950 A

صدیقه کعبی‌زاده:

حضور در مسابقات برون مرزی در 3 گروه سنی هزینه‌های دارد که فشار زیادی به فدراسیون والیبال می‌آورد.

نایب رییس بانوان فدراسیون والیبال با استثنا قرار دادن فوتبال زنان ایران، گفت: والیبال بانوان ایران تنها رشته تیمی کشورمان است که مجوز حضور در مسابقات برون مرزی دارد و مقایسه آن با دیگر رشته‌ها اشتباه است.

به گزارش ایلنا، صدیقه کعبی‌زاده افزود: حضور در مسابقات برون مرزی در 3 گروه سنی هزینه‌های دارد که فشار زیادی به فدراسیون والیبال می‌آورد.

وی با بیان اینکه در ورزش باشگاه‌ها وظیفه بازیکن‌سازی را بر عهده دارند، گفت: فدراسیون والیبال به دلیل اینکه اعزام‌های برون‌مرزی را در برنامه‌های رشد و توسعه ورزش قهرمانی بانوان در برنامه کاری خود دارد و وظیفه باشگاه‌ها در بازیکن سازی را نیز انجام می‌دهد، در مقایسه با بسیاری از فدراسیون‌های ورزشی هزینه‌های دوچندان متحمل می‌شود.

نایب رییس بانوان فدراسیون والیبال به برخی انتقادها از تعداد تیم های لیگ برتری والیبال زنان اشاره کرد و گفت: اصلا مقایسه فدراسیون والیبال ایران با دیگر رشته‌هایی که ورزش تیمی دارند اما اعزام برون مرزی ندارند، مقایسه اشتباهی است زیرا این فدراسیون تمام بودجه خود را تنها برای مسابقات داخلی هزینه می‌کنند و بنابر این شاید تیم‌های لیگ برتر آنان نیز بیشتر از ما باشد. فدراسیون والیبال در سال جاری و سال گذشته هزینه‌های زیادی را برای برگزاری اردوهای آمادگی و اعزام تیم ملی بانوان به رقابت‌های بین‌المللی متحمل شد چراکه ما علاوه بر اینکه باید به عنوان یک تیم مسلمان جایگاه بدست آمده خود را در مسابقات بین‌المللی حفظ کنیم، باید در راه ارتقای آن نیز تلاش کنیم.

وی در مورد آخرین تحولات برگزاری لیگ برتر والیبال زنان ایران نیز گفت: آخرین مهلت به باشگاه‌ها برای جذب اسپانسر و حضور ثبت نام نهایی در لیگ 25 آبان‌ماه که همزمان با پایان هفته جاری است. تاکنون حضور 4 تیم گاز تهران، میزان خراسان، متین ورامین و گیتی پسند اصفهان قطعی است و 3 تا 4 تیم نیز در صدد جذب اسپانسر هستند که تا پایان این هفته مهلت دارند. با توجه به شرایط کنونی با اینکه وظیفه فدراسیون پیدا کردن اسپانسر نیست ولی ما سعی داریم با مذاکرات و رایزنی ها چند اسپانسر دیگر برای شرکت در لیگ اعلام آمادگی کنند. ضمن اینکه باید این موضوع را توجه داشته باشیم که لیگ برتر بانوان پخش مستقیم تلویزیونی ندارد و از لحاظ تبلیغات نیز محدودیت هایی وجود دارد.

کعبی‌زاده در مورد زمان قرعه‌کشی و چگونگی برگزاری این رقابت‌ها گفت: اگر تا 8 تیم حضور داشته باشند مسابقات لیگ برتر در یک گروه انجام خواهد شد. هفته آینده نیز قرعه کشی این رقابت ها برگزار می شود و 10 روز بعد از زمان قرعه کشی نیز مسابقات آغاز خواهد شد.
وی در مورد لیگ دسته یک والیبال زنان ایران نیز گفت: با توجه به اینکه قرار است دور مقدماتی این رقابت‌ها به شکل منطقه‌ای رفت و برگشت برگزار شود استقبال باشگاه‌ها از سوپر لیگ بیشتر است و امروز یکشنبه قرعه کشی این رقابت‌ها در فدراسیون والیبال برگزار می‌شود.

نایب رییس بانوان فدراسیون والیبال همچنین به مسابقات قهرمانی کشور زنان اشاره کرد و گفت: 24 تا 29 آبان ماه مسابقات والیبال زنان قهرمانی کشور دسته یک کشور در شهر اهواز و مسابقات والیبال قهرمانی دسته دو کشور نیز در قزوین برگزار خواهد شد.
وی همچنین در خصوص زمان آغاز اردوی تیم ملی والیبال زنان ایران گفت: تیم ملی والیبال زنان ایران 2 رویداد بازی‌های بانوان کشورهای اسلامی و مسابقات قهرمانی آسیا را پیش رو دارد. از اواخر آذرماه اردوهای آماده سازی این تیم به شکلی که به سوپر لیگ ضربه نزند، آغاز خواهد شد که به جز نخستین اردوی آمادگی که در تهران برگزار خواهد شد، سایر اردوهای آماده سازی این تیم با محوریت شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر