کد خبر: 18777 A

مسابقات جام‌جهانی کاراته- آتن؛

این رقابت‌ها دومین مرحله از سری مسابقات ورلدکاپ فدراسیون جهانی کاراته به حساب می‌آید.

تیم ملی کاراته مصر با کسب 6 طلا، 7 نقره و 6 برنز فاتح مسابقات ورلدکاپ یونان شد، مسابقاتی که با حضور 188 کاراته کا از 28 کشور در شهر آتن برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این رقابت‌ها که دومین مرحله از سری مسابقات ورلدکاپ فدراسیون جهانی کاراته به حساب می‌آمد، پس از مصر، تیم ملی ایتالیا با 5 طلا، یک نقره و 5 برنز و یونان میزبان بازی‌ها با 2 طلا، یک نقره و 5 برنز در جای دوم و سوم جدول رده بندی قرار گرفتند.استرالیا با یک طلا و لوکزامبورگ با 2 نقره عاوین چهارم و پنجم این مسابقات را به خود اختصاص دادند.

در کاتای انفرادی لوکا والده سی ایتالیایی در غیاب آنتونیو دیاز بر سکوی نخست ایستاد. مصطفی ابراهیم نفر سوم کاتای جهان در سال 2008 از مصر پس از دو سال دوری از میادین بین‌المللی بازگشت خوبی داشت و توانست به مدال نقره جام جهانی یونان دست یابد. موسی ابراهیم دیگر کاتارو مصری به همراه علی سوفواوغلو از ترکیه مشترکاً بر سکوی سوم ایستادند.

در کاتای تیمی هم تیم ایتالیا بر سکوی نخست ایستاد. مصر دوم شد. ترکیه و روسیه هم بطور مشترک روی سکوی سوم ایستادند. در وزن منهای 60 کیلوگرم مردان، مدال طلا به علی محمد کاراته‌کای تازه از راه رسیده مصر رسید. او در فینال موفق شد کرنسچنزو از ایتالیا را مغلوب کند. شکست سیرو ماسا، کاراته‌کای کهنه کار تیم ملی ایتالیا از نکات شگفت‌انگیز مبارزات این وزن بود.
در وزن منهای 67 کیلوگرم احمد راوی از مصر مدال طلا را به خود اختصاص داد. او در فینال هموطنش محمود محمد را شکست داد.

در وزن منهای 75 کیلوگرم لوئیجی بوسا که در مسابقات کاراته وان استانبول مرد طلایی نام گرفته بود، در ورلد کاپ یونان هم بر سکوی اول قرار گرفت. سعید عبدل نبی مصری هم به نایب قهرمانی این وزن رسید.

در وزن منهای 84 کیلوگرم نلو ماستری از ایتالیا به نشان طلا دست یافت. و در سنگین وزن هم تاسمورلیدیس از یونان سکوی اول را زیر پای خود دید. شکست استفانو مانیسکالکو دارنده 5 مدال جهان از ایتالیا و محمد مهناد، نایب قهرمان دو دوره رقابت‌های جهانی از مصر از اتفاقات مهم این وزن بود. در بخش مبارزات انفرادی بانوان کاراته کای مصر از 5 طلا توزیع شده 4 طلا را از آن خود کند و دیگر طلا این بخش هم به کاراته کای اتریش رسید. مدال طلا کاتای انفرادی و تیمی نیز به ترتیب از آن ایتالیا و یونان شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر