کد خبر: 101265 A

مصر حریف سرسختی خواهد بود؛

فدراسیون ووشو کشورمان که روز گذشته مسابقات انتخابی تیم ملی را برگزار کرده بود خود را برای مسابقات کشورهای اسلامی آماده می کند.

فدراسیون ووشو کشورمان که روز گذشته مسابقات انتخابی تیم ملی را برگزار کرده بود خود را برای مسابقات کشورهای اسلامی آماده می کند.

حسین اوجاقی در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص تیم ملی ووشو گفت: مسابقات انتخابی که دیروز برگزار شد را از قبل تعیین کرده بودیم که اگر یک نفر از 3 بازی خود 2 بازی را با پیروزی پشت سر بگذارد به تیم ملی دعوت خواهد شد. در دیدارهای دیروز هم نفرات اصلی تیم لی مشخص شدند. فردی که دفعه اول برنده دیدار شده بود و اگر این دفعه هم برنده شود می تواند فیکس وزن خود باشد.

مدیر تیم های ملی ووشو در مورد مسابقات کشورهای اسلامی افزود: ما برای حضور در مسابقات کشورهای اسلامی که در کشور اندونزی برگزار می شود 5 نفر را در ساندا که در وزنهای 52 تا 70 کیلو خواهد بود اعزام می کنیم. در این بین 6 نفر هم در تالو همراه تیم خواهند بود. این مسابقات سطح بسیار بالایی داردو علی بختیاری که در 56 کیلو مسابقات توانسته بود طلای آسیا را سال قبل کسب کند در مسابقات ترکیه مقابل حریف آذربایجانی خود شکست خورد و این نشان می‌دهد که آذربایجان، ترکیه، مصر و کشور میزبان در سبک وزن ها حرفی برای گفتن خواهند داشت.

کشور مصر در وزن‌های 70 کیلو و 60 کیلو در مسابقات جهانی 2009 کانادا و 2011 ترکیه بسیار خوب ظاهر شد و در تمامی مسابقات حاضر است و سرمایه‌گذاری بسیار خوبی را در این چند ساله داشته و می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

وی درخصوص مشکلات مالی اظهار داشت:ما طبق برنامه در حال جلو رفتن هستیم. مطمئنا فدراسیون از لحاظ مالی مشکلات فراوانی دارد و بابت تیم ملی بدهکاری زیادی داشته است. به فروشگاه لباس و رستوران و... بدهکار است و اگر نتواند پول آنها را بدهد به مشکل خواهد خورد اما اینها باعث نمی‌شود که ما کم کاری کنیم و این به مشکلات به خودشان مربوط است. تمام تلاش خود را می‌کنیم که بتوانیم نتیجه خوب بگیریم و باید در کشورهای اسلامی قهرمان بشویم. چشم انداز ما قهرمانی در بخش ساندا است.

به گزارش ایلنا، مسابقات انتخابی تیم ملی ووشو دیروز برگزار شد و در منهای 52 کیلوگرم، معین حاجی‌زاده توانست از سد محسن قادریان بگذرد. علی بختیاری در منهای 56 کیلو بر رضا سبحانی غلبه کرد. علی یوسفی با دو برد پیاپی مقابل مهدی جعفرپور به عنوان نفر اصلی تیم ملی انتخاب شد.

رقابت در 65 کیلوگرم با غلبه محسن محمدسیفی بر جعفر شیرزاد به پایان رسید. منهای 70 کیلو نیز سجاد عباسی را با غلبه بر مسعود فاضلی به عنوان نفر نخست شناخت. در منهای 75 کیلوگرم، جواد آقایی بر مجتبی حسین زاده غلبه کرد. امیر فضلی برنده رقابت در منهای 80 کیلو برابر معین تقوی بود. حمیدرضا قلی پور در منهای 85 کیلو بر حمید دلاوری پیروز شد. در منهای 90 کیلو آرمان بازیاری توانست از سد غلام خانه کشی عبور کند. مرتضی عظیمی نیز در به علاوه 90 بر مصطفی خلعتبری فلبه کرد.

از 10 وزن حاضر در اردوی تیم ملی، 5 وزن به تشخیص حسین اوجاقی، سرمربی تیم ملی به مسابقات جهانی مالزی اعزام خواهند شد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر