کد خبر: 101242 A

فروش ساختمان‌ها یکی پس از دیگری؛

نایب رییس كمیته ملی المپیك با بیان اینكه در مسیر شفاف سازی عملكرد كمیته ملی المپیك با فشارهای زیادی روبرو شدم، گفت: عملكرد این كمیته با چالش و سئوالهای زیادی روبروست و ضروت دارد كه در مسیر تحقیق و تفحص قرار گیرد.

نایب رییس كمیته ملی المپیك با بیان اینكه در مسیر شفاف سازی عملكرد كمیته ملی المپیك با فشارهای زیادی روبرو شدم، گفت: عملكرد این كمیته با چالش و سئوالهای زیادی روبروست و ضروت دارد كه در مسیر تحقیق و تفحص قرار گیرد.

محمود خسروی وفا در نشست مطبوعاتی افزود: مهمترین چالش كمیته ملی المپیك وضعیت شركت ملی المپیك، وضعیت حساب ها، منابع ارزی، قراردادهای چند سال گذشته و وضعیت مالی شركت هاست كه به دلیل مشكلات پیش آمده در فروش ساختمان نیاز به بررسی بیشر دارد.
وی تاكید كرد: من دیگر روزه سكوت می گیرم و كار را به نهادهای نظارتی می سپارم. از این به بعد به دنبال آموزش و مسایل ورزشی خواهم رفت چرا كه هزینه های زیادی از این بابت داده ام و توان جسمی من بیشتر از این اجازه نمی دهد.
عضو هیات اجرایی كمیته ملی المپیك یادآورشد:درچند ماه گذشته مراحل سختی را پشت سرگذاشتم وبه نظر می رسد كه بهتره سكوت كنم. دیگر در این رابطه بعد از این صحبت نخواهم كرد.
وی در واكنش به سخنان مهدی قدمی نایب رییس كمیته ملی المپیك افزود: ایشان فردی خوب و ارزشمند برای ورزش كشورهستند.البته هیات اجرایی یك ماه پیش ایشان را برای مصاحبه و ارائه آخرین گزارش در مورد اساسنامه مامور كرد، ولی نمی دانم چرا این نشست مطبوعاتی اینقدر با تاخیر برگزار شد. این هم یكی از سئوال های بی پاسخ من است.
خسروی وفا با بیان اینكه بحث اصلی این بود كه مجمع كمیته ملی المپیك مهندسی شده؟، افزود: تعبیر من ازمهندسی این بود كه فكر كردم یك طراحی در رابطه با مجمع وانتخابات صورت گرفته و اسم دیگری را نیزمی توان برای آن گذاشت و اگر این امر موجب رنجش و توهین به كسی شده من معذرت خواهی می كنم.
وی گفت:تدوین اساسنامه درسال ۸۸تمام می شودوتاسال ۹۱بایگانی ودست هیچ كسی داده نمی شود. سه سال مسكوت می ماند و در شش ماه دوم سال ۹۱ موضوع برگزاری مجمع مطرح می شود و من فكر می كنم كه واقعا طراحی پشت این موضوع وجود دارد.
رییس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین ادامه داد:براساس مصوبه هیات اجرایی برگزاری مجمع در ۲۰ تیرماه بود، اما دعوت نامه ای برای ما مبنی برگزاری در زمان زودتر به دستمان رسید كه چیزی به غیر از مهندسی نمی توانیم برای این كار پیدا كنیم و برای گرفتن اساسنامه نیز باید یك ماه تلاش كنم و می گویند كه مصلحت نیست این اساسنامه دست كسی باشد.
وی یادآورشد:اخلاقی وقانونی این كار درست نیست كه انتخابات كمیته ملی المپیك راعقب بیاندازیم و بگویند تا روسای بركنار شده برنگردند انتخابات برگزار نمی شود و سپس تاكید كنند مشكل فدراسیون ها حل شده، سئوال این است كه چطور این مشكل طی دو سال گذشته حل نشد و بعد به این سادگی حل شد.
عضو هیات اجرایی كمیته ملی المپیك به فروش ساختمان كمیته ملی المپیك در گاندی اشاره كرد وگفت: بر مبنای گفته های وزیر ورزش و جوانان این ساختمان به یك شركت صوری فروخته شده است.من برای شفاف سازی سئوال های از رییس كمیته ملی المپیك پرسیدم تاموضوع روشن شود. بعد از آن فشارهاوتهدیدهای زیادی علیه من شد وهدف من این بود كه باری از دوش كمیته ملی المپیك بردارم و از حق بیت المال دفاع كنم.
وی یادآورشد: این ساختمان حدود 1/5 تا 2میلیارد تومان ارزان تر فروخته شده وچطورمی توانیم این كار را قانونی بدانیم و این پرونده هنوز مفتوح است و باید جدی تر آن را پیگیر كرد و نهادهای نظارتی پیگیر این موضوع هستند.
خسروی وفا بیان داشت: برای موضوع فروش ساختمان قطعا كوتاهی صورت گرفته چرا كه حدود ۲ میلیارد تومان پایین تر از قیمت گذاری شده، به فروش رفته است. تصویب هیات اجرایی برای فروش ساختمان به موسسه قائمین بوده است اما بعد مشخص می شود كه ساختمان به تعاونی قائمین اقتصاد فروخته شده كه قانونا نمی توانیم ساختمان را به تعاونی ها بفروشیم. گزارش های اعلام شده به هیات اجرایی درست و سالم نبوده و تصمیمات براساس گزارش ها در هیات گرفته می شد. نكته جالب تر اینكه ساختمان در دفتر اسناد رسمی به شركت الماس دیس واگذار شده كه مصوبه آن را نیز در هیات اجرایی نداریم.
وی یادآورشد: دربحث فروش ساختمان، خیلی ها موفقیت ها را به نام خودشان ثبت كردند، ولی حالا كه بحث مشكلات آن بوجود آمده است، هیچ فردی مسئولیت آن را بر عهده نمی گیرد. من همه این موارد را در یك نامه از آقای علی آبادی پرسیدم.
رییس فدراسیون جانبازان ومعلولین ادامه داد: چند هفته پیش نیز ساختمان دیگری در مشهد مربوط به شركت سرمایه گذاری كمیته ملی المپیك را زیر قیمت كارشناسی اول به فروش رساندند و این یكی دیگر ازسووالات من بود كه مجوز دو سوم قیمت را چه كسی صادر كرده كه خلاف قانون است، بلكه مجوز اولیه ما برای فروش قیمت خیلی بیشتر است.
خسروی وفا بیان داشت: فروش ساختمان ها با هدف ایجاد سرمایه گذاری پایدار برای كمیته ملی المپیك بود كه پول آنرا ازسال ۸۹ تاكنون در بانك گذاشتند و اگربا فروش ساختمان گاندی سرمایه گذاری مناسبی می كردند تاكنون پول آن چندین برابر می شد.
وی درادامه به پایان قرارداد شركت تهیه غذای كمیته ملی المپیك اشاره كرد و گفت: این شركت قراردادش تمام شده اما هنوز به كارش ادامه می دهد.شركت لاله شكیب با شرایطی بهتر در مزایده شركت كرد اما به ما ندادند.من از آشپزخانه شركت مذكور كه تهیه غذا را بر عهده دارد، بازدید كردم و واقعا افسوس خوردم كه در چه فضایی غذای ورزشكاران را تهیه می كنند.
وی همچنین در ادامه گفت: یكی از حامیان ورزشی حدود 3/5سال است كه با قرارداد فوق لیسانس یالیسانس حقوق دریافت می كند و بعد متوجه شدیم كه او دیپلم دارد و گفتیم كه پولهایی را كه گرفته باید پس بدهد كه به ما گفتند از شما شكایت می كنیم.
وی در پایان گفت: اصلا اجازه فروش ساختمان را نداشتیم و زمانی متوجه این موضوع شدیم كه من موضوع را مطرح كردم ووزارت اقتصاد و دارایی نیز اعلام كرده بود اجازه این كار را ندارید مگر با رعایت قانون و مجوز مجمع عمومی و حتی در قانون گفته نشده كه ساختمان های دولتی را به چه شكلی باید به مزایده گذاشت و فقط با مجوز مجمع این كار شدنی بود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر