کد خبر: 100434 A

والیبال قهرمانی جوانان جهان-آنکارا؛

تیم ملی والیبال کشورمان در بازی مرحله یک هشتم نهایی در مصاف با تیم ملی والیبال مصر توانستند با نتیجه مقتدرانه (3 بر 0)پیروز شده و به جمع هشت تیم برتر این رقابتها راه پیدا کنند.

تیم ملی والیبال کشورمان در بازی مرحله یک هشتم نهایی در مصاف با تیم ملی والیبال مصر توانستند با نتیجه مقتدرانه (3 بر 0)پیروز شده و به جمع هشت تیم برتر این رقابتها راه پیدا کنند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، ارنج اصلی تیم ملی ایران در این دیدار را مصطفی باقری(پاسور)، جواد حسین آبادی(قطر پاسور)، آرش تقوی، میلاد عبادی پور(دریافت کننده قدرتی)، امیرعلی فتحعلی، محمد فلاح(دفاع وسط)، ابوالفضل قلی پور(لیبرو) تشکیل می دهند.
این بازی را فلاویو کامپس از برزیل (سرداور) و باروتو ایگلسیاس از کوبا (داور دوم) قضاوت می کنند.
تیم ملی مصر در این بازی چیزی برای از دست دادن نداشتند و مقابل تیم ملی کشورمان با تمام وجود کار کرد. بازیکنان جوان کشورمان در ابتدا حریف را دست کم گرفتند به طوری که وقت استراحت فنی اول با پوئن 8 بر 4به نفع تیم مصر رقم خورد.
پس از صحبت های فرهاد نفرزاده بازیکنان ملی پوش کشورمان به خود آمده و در صدد پایین آوردن اختلاف امتیازشان با حریف بودند اما مصریها که تصور نمی کردند بتوانند با این اختلاف امتیاز مقابل ایرات بازی را پیش ببرند با نهایت توان خود در صدد حفظ امتیاز برتری بودند. و با امتیاز 16 بر 14 وقت استراحت فنی دوم را هم به خود به پایان رساندند.
شاگردان فرهاد نفرزاده که متوجه شدند غفلت آنها باعث امتیازآوری حریف شده است با هماهنگی بهتر و بیشتر بازی را دنبال کردند و با کاهش اختلاف امتیاز خود و برتری نسبت به حریف این ست رابا امتیاز 25 بر 23 به نفع خود به پایان رساندند.
در ست دوم این بازیترکیب تیم ملی والیبا جوانان کشورمان دست نخورده ماند. ملی پوشان ایران که تجربه بدی از دست کم گرفتن مصریها در ست اول داشتند در این مرحله از دیدار از ابتدا قدرتمندانه مقابل حریف بازی کردند. و وقت استراحت فنی اول را با پوئن 8 بر 7 به نفع خود رقم زدند. اما نوع بازی مصریها در این مرحله حاکی از آن بود که آنها می خواهند به جمع 8 تیم برتر جهان راه پیدا کنند. مصریها که در دریافت اول دچار مشکل شده بودند مقابل سرویسهای تیم ایران چیزی برای گفتن نداشتند و وقت استراحت فنی دوم هم با نتیجه 16 بر 13 به نفع تیم ایران ثبت شد.
سرویسهای هدفمند شاگردان فرهاد نفرزاده و استفاده خوب از توپهای برگشتی باعث شد تا تیم ایران این ست را هم با امتیاز 25 بر 20 به نفع خود به پایان رساند.
در ست سوم این بازی حساس ملی پوشان کشورمان همانند 2 ست نخست در اجرای تاکتیکهای ارائه شده هماهنگ عمل کردند. مصریها با وجود اینکه یک گام تا حذف از مرحله یک هشتم نهایی فاصله داشتند اما دست از تلاش برنداشته و با تمام قوا بازی را دنبال کردند وقت استراحت فنی اول این ست با پوئن 8 بر 5 به نفع تیم ایران به پایان رسید.
جوانان والیبالیست ایرانی که می خواستند در این ست تکلیف مصریها را یک سره کنند و همانند بازیها گذشته پیروزی مقتدرانه دیگری را در کارنامه خود به ثبت رسانند اجازه خود نمایی را از حریف گرفته و یکی از زیباترین بازی های خود را به نمایش گذاشتند و توانستند با نتیجه 16 بر 7 وقت استراحت فنی دوم را به نام خود رقم بزنند. مهاجمان تیم مصر در دقایق پایانی بازی دیگر حرفی برای گفتن نداشتند تمامی اسپکهای آنها با دفاع مستحکم بازیکنان ایرانی مواجه می شد. ملی پوشان کشورمان این ست را هم با پوئن 25 بر 11 به نفع خود به پایان رساندند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر