کد خبر: 100168 A

تداوم تنش‌ها در فدراسیون بوکس!

من از کسی که به اردو.ی تیم ملی می‌آید نمی‌پرسم وانت داری یا بنز/آقای نوریان با پرچم استرالیا رژه رفتی می‌خواهی به ایران برگردی؟

پس از انتقادات شدیدی که گل‌آرا و قاسمی‌پور نسبت به نایب رئیس فدراسیون بوکس داشتند این بار انوشیروان نوریان قهرمان سابق تیم‌های ملی بوکس به این انتقادات شدت بخشیده است.

به گزارش ایلنا، نوریان در مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌ها تمام مشکلات بوکس را به دلیل حضور نایب رئیس فدراسیون می‌داند و گفته که تا زمانی که در فدراسیون حضور داشته باشد روزگار این رشته به همین شکل سیاه خواهد بود. وی در ادامه مطلب حضور یک ماهی‌فروش را در تمرینات تیم ملی به عنوان مربی عنوان کرده و در ادمه گفته مخالف صد در صد حضور مربی خارجی مقصودی است. وی حضور مقصودی را در تیم‌های آلمانی به تمسخر گرفته و از دعوت دوباره علی مظاهری به اردوی تیم ملی اظهار نارضایتی کرده است.

منوچهر مقصودی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به اظهارات نوریان در خصوص اینکه وی برای خود در فدراسیون گروه تشکیل داده گفت: من هیچ گروهی برای خودم در فدراسیون بوکس تشکیل نداده‌ام چون اصلا احتیاج به این کار ندارم. مربیان جوان را آورده‌ام که از طرف فدراسیون جهانی ستاره دار باید باشند و فدراسیون جهانی تا زمانی که آنها ستاره روی لباس‌شان نباشد به هیچ‌وجه به عنوان مربی بین‌المللی معرفی نخواهد کرد. احدی و کریمی و استکی از مربیان خوب تیم ملی هستند و من آنها را فقط به عنوان اینکه در فدراسیون جهانی به عنوان مربی بین‌المللی معرفی شده‌اند به فدراسیون آورده ام. بگذارید هر چه قدر می‌خواهند از من انتقاد کنند. به نفع من خواهد شد. من گنده‌تر می‌شوم.

وی در باره اینکه حالا چرا به نوریان اجازه حضور در تیم ملی را ندادید، ادامه داد: اگر من اجازه می‌دادم با وی قرارداد بسته می‌شد به عنوان بهترین فرد روی زمین از من یاد می‌کرد و به همه می‌گفت مقصودی بهترین آدم روی زمین است. نوریان مشکلات بی‌شماری دارد. وی پناهنده کشور استرالیا شده بود و با پرچم این کشور در مسابقات المپیک رژه رفته بود و مصاحبه‌های مطبوعاتی علیه ایران کرده بود اما ناطق‌نوری رئیس فدراسیون بوکس به وی لطف و مرحمت کرد و اجازه داد وی به ایران برگردد و روی این فرد خیلی کار کرد تا بتوانند از وی گذشت کنند.

نایب رئیس فدراسیون در مورد شرایط نوریان برای بازگشت به فدراسیون بوکس گفت: آوای دهل همیشه از دور خوش است. من از روز اولی که بوکس به ایران آمد و فدراسیون آن افتتاح شد در این رشته ورزشی حضور داشتم. از زمانی که من بودم تاکنون 20 سال از عمر بوکس می‌گذرد. در این مملکت که انگشت در دماغ خود می‌کنی همه می‌فهمند چطور نوریان من را نمی‌شناسد و می‌گوید کجای بوکس بوده ام. وی در المپیک بارسلون برای تیم ملی کشورمان مبارزه کرد و من مربی وی بودم. در المپیک سیدنی که برگزار شد دوپینگ کرد و از اولین مسابقه محروم شد و سپس به کشور استرالیا پناهنده شد. پس من چگونه می‌توانم وی را با این سابقه به عنوان مربی به تیم ملی معرفی کنم. شما خودتان شخصا یک بوکسور معروف از کشور استرالیا به من معرفی کنید تا من هم نوریان را به عنوان مربی به تیم ملی معرفی کنم.

وی در مورد مربیان تیم ملی که هم اکنون با بوکسورها در اردو حضور دارند، متذکر شد: مربیان خوب که در کنار تیم ملی هستند تا کنون چند ماه است حقوق نگرفته‌اند. تیمی را که قرار است به مسابقات رومانی اعزام کنیم با نزدیک به 20 میلیون راهی خواهیم کرد که تازه از آنها درخواست کرده‌ام کمتر خرج کنند تا مقداری هم پول پس‌انداز کنیم. شما بگوئید آنها با این پول چگونه می‌توانند در مسابقات شرکت کنند. مربیان ایرانی اینگونه هستند و با این وضعیت تیم را تمرین می‌دهند و از دل و جان کار می‌کنند.

مقصودی در مورد اینکه نوریان مدعی شده بود مقصودی اصلی‌ترین مخالف حضور مربی خارجی در فدراسیون بوکس است، گفت: من خودم تنها کسی هستم که طرفدار مربی خارجی بوده و هستم اما مربی کوبایی که نوریان از وی نام می‌برد درست زمانی به فدراسیون ما آمد که بودجه فدراسیون در سال 40 میلیون تومان بود و ما به هیچ‌وجه نمی‌توانستیم پول این مربی را که ماهیانه 5 هزار دلار بود پرداخت کنیم وگرنه همه می‌دانند حضور مربیان خارجی می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روند پیروزی‌های تیم‌های ملی داشته باشد.

مقصودی در مورد اینکه مدعی شده در لیگ کشور آلمان به عنوان بوکسور حضور داشته و نوریان وی را به تمسخر گرفته بود، گفت: من خودم قهرمان ملی بوده‌ام و اولین ایرانی هستم که بوندس‌لیگا را تجربه کرده‌ام. نوریان فکر می‌کند بوندس‌لیگا فقط در فوتبال وجود دارد. وی اصلا نمی‌داند آلمان کجاست که حتی بداند بوندس‌لیگا چیست. در آلمان 2 لیگ وجود دارد و یک لیگ آن هم سوپر لیگ است که به بوندس‌لیگا معروف است. من قهرمان جنوب و غرب آلمان بوده‌ام. بوندس‌لیگا منظور محل‌های تقسیم شده در کشور آلمان است که در هر قسمت یک گروه و تیم با هم به رقابت خواهند پرداخت.

وی در ادامه با اشاره به رنکینگ بوکسورهای ایرانی افزود: احسان روزبهانی در آسیا رنکینگ چهارم را دارد. سجاد محرابی رنکینگ 17 و مظاهری رنکینگ 20 را دارد. توانسته‌ایم برای اولین بار در طول تاریخ بوکس رنکینگ‌های اینگونه داشته باشیم. در بازی‌های آسیایی و رسمی کمیته فنی وجود دارد که در کنار هم می‌نشینند و بازی‌های حساس را آنالیز می‌کنند و نظر کارشناسی را می‌دهند و سپس رنکینگ‌ها را مشخص می‌کنند. آقای نوریان بوکس ما اینگونه است که در چند سال اخیر نتیجه گرفته است.

نوریان در بخشی از صحبت‌های خود درخصوص حضور یک ماهی‌فروش در تمرینات تیم ملی به عنوان مربی صحبت کرده بود که مورد انتقاد شدید مقصودی قرار گرفت. وی در این مورد تاکید کرد: مگر یک مربی نمی‌تواند ماهی‌فروش باشد؟ مگر داشتن یک شغل دیگر برای یک فرد عیب و عار است؟ من خودم گچ‌فروش هستم، مگر این عیب دارد؟ ما در فدراسیون بوکس تصمیم گرفتیم در هر اردویی که برگزار می‌کنیم تعداد مدعوین به اردوی تیم ملی از هر استانی بیشتر بود از همان استان یک نفر مربی البته با معرفی هیئت بوکس استان در تمرینات تیم ملی داشته باشیم. هئیت استان مازندران هم فردی را به نام پوررضا به ما معرفی کرد. وی حتی مدت 20 روز تیم ملی را با هزینه شخصی خود به فریدون‌کنار برد تا اردویی در این استان هم داشته باشیم.

وی ادامه داد:حالا این آقای پوررضا در کنار کار مربیگری به شغل ماهی‌فروشی هم مشغول است، مگر ایراد دارد؟ یا مگر عیب است  طرف ماهی‌فروش باشد؟ من هیچ‌وقت از کسی که به اردوی تیم ملی بیاید نمی‌پرسم شما وانت دارید یا بنز؟ مگر خود نوریان که در استرالیا زندگی می‌کرد و پناهنده آن کشور شده بود در آنجا به چه شغلی مشغول بود؟ وی در یک تعمیرگاه به عنوان شاگرد نقاش بود. شما که در حال صحبت با هم هستیم مگر خبرنگار نیستید؟ خوب یک نفر هم می‌تواند روزنامه‌فروش باشد، مگر عیب است یا مشکلی دارد؟

مقصودی در واکنش به انتقادات از بازگشت علی مظاهری پس از غیبت طولانی‌مدت به اردوی تیم ملی نیز گفت: در خصوص مظاهری هم باید بگویم وی با من تماس گرفت و گفت در حال حاضر امتحانات دانشگاهم شروع شده و نمی‌توانم به اردو بیایم، من هم به وی مرخصی دادم ولی گفتم نمی‌توانی در مسابقات کمبرند طلایی شرکت کنی به دلیل اینکه کسانی که در اردو هستند در حال زحمت کشیدن هستند و من نمی‌توانم حق‌کشی کنم. برای بازی های بعدی هم مطمئن باشید فردی به اردوی تیم ملی دعوت خواهد شد که بدنی روی فرم داشته باشد و بتواند به خوبی مبارزه کند.

گفت و گو: امیرهوشنگ چرخگر

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر