کد خبر: 78014 A

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر جوانان:

با توجه به پیش رو بودن مسابقات، در تمرینات این دوره صرفا بر مرور سیستم‌ها و تمرینات تخصصی شوت تمرکز می‌کنیم.

محمدرضا دستیار با نزدیک شدن به آغاز هشتمین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی در خصوص این تمرینات توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش ایلنا، سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر جوانان در مورد این اردو که پس از پایان یافتن آن اعزام به رقابت‌های انتخابی تایلند انجام می‌شود، گفت: هشتمین مرحله تمرینات ملی‌پوشان جوان با حضور 12 ورزشکار در تهران آغاز می‌شود و پس از آن اعزام به کشور تایلند برای حضور در مسابقات انتخابی جهان تایلند انجام خواهد شد.

وی در ادامه افزود: با توجه به پیش رو بودن مسابقات، در تمرینات این دوره صرفا بر مرور سیستم‌ها و تمرینات تخصصی شوت تمرکز می‌کنیم.

دستیار در مورد این مسابقات گفت: رقابت‌های جهانی جوانان شهریورماه به میزبانی کشور ترکیه در شهر آدانا برگزار می‌شود و رقابت‌های مرحله انتخابی در تمامی قاره‌ها به جز آسیا برگزار شده و هم اکنون 9 تیم از 12 تیم شرکت کننده در مسابقات جهانی مشخص شده‌اند.

سرمربی تیم ملی افزود: مسابقات انتخابی آسیا نیز با حضور تیم‌های ایران، استرالیا، ژاپن، مالزی و تایلند از 20 تا 28 خردادماه در شهر بانکوک برگزار می‌شود و 3 تیم منتخب به جمع تیم‌های راه یافته به مسابقات جهانی، می‌پیوندند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ورزشکاران دارای کلاس‌بندی بین‌المللی نیستند، در بدو ورود به مسابقات کلاس‌بندی پزشکی بر روی آنها انجام می‌گیرد که ممکن است این مساله باعث تغییراتی در ترکیب تیم شود، ضمن اینکه به دلیل محرومیت ایران از حضور در میادین جهانی و تغییراتی که در این مدت در مواردی چون داوری روی داده، باید در اولین بازی‌ها، ورزشکاران ضمن از بین بردن استرس ناشی از مسابقات، خود را با قوانین جدید و نحوه داوری‌ها تطبیق دهند.

دستیار در مورد رقیبان ایران در این مسابقات گفت: اطلاعات زیادی از تیم‌های جوانان کشورهای شرکت‌کننده در دست نیست اما کشورهای ژاپن و استرالیا در رده سنی بزرگسالان از قدرترین تیم‌های آسیایی هستند.

هشتمین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی جوانان به سرمربیگری محمدرضا دستیار، مربیگری حبیب قربانلو و با حضور محمد پورمقدم(مربی بدنساز) و سید کاظم حسینی، سرپرست اردو، از 14 تا 18 خرداد در تهران برگزار خواهد شد و و پس از آن 19 خرداد تهران را به مقصد بانکوک ترک می‌کنند.

اسامی ورزشکاران مدعو به این شرح است:

حسن اسدیایی(ایلام)، امید هادی‌اطهر(تهران)، محمد اندایش(خراسان‌رضوی)، مسلم رستم‌زاده(خوزستان)، مرتضی ابراهیمی(زنجان)، میلاد خردمند(فارس)، محمد محمدنژاد(قم)، محمدحسن سیاری، ابوالفضل شیرین‌آبادی، مرتضی عابدی، میثم پارسا(مرکزی) علی کریمی (اصفهان).ش

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر