کد خبر: 82333 A

جواد مجابی و رسول یونان روز چهارشنبه در نشستی درباره شعر سپید سخنرانی می‌كنند.

ایلنا: در نشست روز چهارشنبه 29 خردادماه جاری به‌بهانه انتشار مجموعه شعر «اصلا مهم كه نیست» سروده علیرضا بهرامی، جواد مجابی – شاعر و منتقد پیشكسوت – و رسول یونان – شاعر – درباره وضعیت شعر سپید، ویژگی ها و چشم‌انداز آینده آن سخن خواهند گفت.
به گزارش ایلنا، نشست یادشده از ساعت 17:30 روز چهارشنبه در فرهنگسرای سرو واقع در ضلع شمالی پارك ساعی، كوچه ساعی2 برگزار خواهد شد و طبق اعلام، برخی از شاعران معاصر نیز در پایان آن به شعرخوانی خواهند پرداخت.
جواد مجابی متولد 1318 در قزوین، شاعر، طنزپرداز، منتقد، نقاش و روزنامه‌نگار، تحصیلات خود را در مقطع كارشناسی حقوق و دكترای اقتصاد به انجام رسانده است. او بویژه در دهه‌های 40 و 50 روزنامه‌نگار پركاری بود و همچنین مجموعه شعرهای فصلی برای تو (1344)، زوبینی برقلب پاییز، پرواز در مه، بر بام بم، سفرهای ملاح رویا، پوپکانه، شعرهای من و پوپک، دری به
شاد خویی، سفرهای ملاح رویا (۵ کتاب)، سال‌های شاعرانه (۳ کتاب(و شعر بلند تامل (۴ کتاب -1382) را منتشر كرده است.
این كارشناس هنرهای تجسمی همچنین علاوه بر انتشار كتاب‌هایی در حوزه‌های طنز، داستان كوتاه، رمان، داستان كودكان، نمایش‌نامه، فیلم‌نامه، سفرنامه و مجموعه مقالات، چندین مجموعه شعر منتشرنشده نیز بویژه مربوط به سال‌های
اخیر دارد.
رسول یونان متولد ۱۳۴۸ در ارومیه، شاعر، نویسنده و مترجم نیز تاکنون چند دفتر شعر به چاپ رسانده است. آثاری از او نیز به زبان‌های تركی، كردی و ارمنی در داخل و خارج از كشور به چاپ رسیده است.
روز بخیر محبوب من، کنسرت در جهنم، من یک پسر بد بودم، پایین آوردن پیانو از پله‌های یک هتل یخی، مواظب باش مورچه‌ها می‌آیند و چه کسی مرا عاشق کرد، از مجموعه شعرهای منتشرشده او هستند كه آثاری در حوزه داستان، نمایش‌نامه و فیلم‌نامه نیز دارد. یونان همچنین آثاری را از زبان تركی به فارسی برگردانده است.

جواد مجابی رسول یونان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر