کد خبر: 7803 A

مهلت ارسال اثر به نوزدهمین دوره کتاب سال دانشجویی، سومین دوره کتاب سال قرآنی دانشجویان و اولین دوره انتخاب کتاب الکترونیک دانشجویی ۱۵ مهرماه پایان می‌یابد و این زمان تمدید نخواهد شد.

ایلنا: انشجویان مولف و مترجم فرصت دارند تا ۱۵ مهرماه سال جاری آثار خود را به دبیرخانه کتاب سال دانشجویی ارسال کنند.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، بنا بر این فراخوان، این جشنواره هر ساله همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و با هدف ایجاد نشاط علمی در مراکز علمی و دانشگاهی کشور، جلب همکاری و حمایت ناشران حوزه دانشگاهی، چاپ آثار دانشجویی، تقویت بنیه علمی دانشجویان، با ارائه آثار مکتوب و حمایت از دانشجویان نوقلم برای تولید اندیشه‌های جدید برگزار می‌شود.

بر اساس فراخوان نوزدهمین دوره کتاب سال دانشجویی، سومین دوره کتاب سال قرآنی دانشجویان و اولین دوره انتخاب کتاب الکترونیک دانشجویی همزمانی دوره تحصیل دانشجو با زمان چاپ و انتشار اثر، امکان شرکت تمامی مقاطع تحصیلی، دارا بودن مشخصات عمومی کتاب برای اثر منتشر شده، انتشار کتاب در سال ۹۰ یا ۹۱ و ارسال دوجلد از کتاب به دبیرخانه، الزامی بودن ارسال کپی متن اصلی آثار ترجمه شده و نامحدود بودن ارسال تعداد عناوین و موضوعات، از شرایط ارائه اثر به دبیرخانه کتاب سال دانشجویی است.

از دیگر شرایط شرکت در این جشنواره، تکمیل فرم درخواست به صورت تایپ شده و ارسال آن به همراه کپی شناسنامه، تصویر کارت دانشجویی یا گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه و ارسال آثار تا یکم مهرماه سال جاری به دبیرخانه کتاب سال دانشجویی است.
کتاب الکترونیک شرکت داده شده در جشنواره، باید دارای مجوز ارشاد و هولوگرام مربوط باشد. برای شرکت در سومین دوره کتاب سال قرآنی دانشجویان نیز اثری پذیرفته خواهد شد که از سال ۸۸ به بعد به چاپ رسیده باشد.
یادآور می‌شود آثار دریافت شده بازگردانده نخواهند شد و به آثار برگزیده‌ای که توسط بیش از یک نفر تألیف یا ترجمه شده‌اند، صرفاً یک جایزه تعلق خواهد گرفت.

تجلیل از ناشر برگزیده و جوان‌ترین مولف و مترجم دانشجو

براساس این فراخوان، ناشران می‌توانند مستقیماً آثار دانشجویی را به دبیرخانه ارسال کنند و از ناشرانی که بیشترین مشارکت را در انتشار آثار دانشجویی داشته باشند، تجلیل خواهد شد. در این جشنواره همچنین از جوان‌ترین پدیدآورنده، مولف و مترجم تقدیر به عمل خواهد آمد.

موضوعات ویژه نوزدهمین دوره کتاب سال دانشجویی

موضوعات ویژه نوزدهمین دوره کتاب سال دانشجویی، به مناسبت نامگذاری سال ۹۱ از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به موضوع تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، اشتغال و کارآفرینی و گردشگری، شامل محورهای بازاریابی و تبلیغات گردشگری، با تأکید بر بازارهای هدف، مدیریت خدمات و تسهیلات گردشگری و شناسایی و معرفی توانمندی‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری گردشگری اختصاص دارد.
در بخش کتاب سال قرآنی دانشجویان آثار انتشاریافته با موضوعات میان رشته‌ای و با موضوع کلی قرآن و علوم و با محورهایی چون قرآن و حقوق، قرآن و طب، قرآن و روان‌شناسی، قرآن و سایر علوم، پذیرفته می‌شوند.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www. isba. ir یا دفا‌تر جهاد دانشگاهی در دانشگاه‌ها فرم درخواست شرکت در نوزدهمین دوره کتاب سال دانشجویی را دریافت و به همراه مدارک مورد نیاز به دبیرخانه جشنواره در تهران، ‌ خیابان انقلاب، خیابان فخر رازی، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک۷۲، سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی ارسال کنند.

گفتنی است نوزدهمین دوره کتاب سال دانشجویی از سوی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی با حمایت ستاد برگزاری هفته کتاب، دانشگاه آزاد اسلامی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت ورزش و جوانان، سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشجویان کشور، سازمان همیاری اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی و معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همزمان با بیستمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر