کد خبر: 57590 A

اسدالله شعبانی شاعر کودک و نوجوان از انتشار مجموعه شعر پنج جلدی «هُلم بده، قِلم بده» با همکاری دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری خبر داد.

ایلنا: اسدالله شعبانی درباره مجموعه داستان منظوم خود گفت: این مجموعه شعر-قصه شامل داستان‌هایی عامیانه برای گروه سنی الف و ب است که هم خردسالان می‌توانند از آن لذت ببرند و هم برای کودکان قابل استفاده است.
به گزارش ایلنا، وی افزود: محوریت این قصه‌های منظوم بازی و سرگرمی و ایجاد نشاط در بچه هاست، اما در عین حال جنبه آموزشی هم دارد؛ در قصه‌های منظوم این مجموعه مایه‌های افسانه‌ای یافت می‌شود و بچه‌ها را به عالم خیال می‌برد.
شعبانی اقبال به ادبیات کودک و نوجوان از سوی دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری را ارزشمند خواند و گفت: تا جایی که من اطلاع دارم انتخاب خوبی در پروژه مجموعه‌های کودک دفتر ادبیات کودک و نوجوان رخ داده و از نظر کیفی آثار خوبی در این پروژه تولید شده است.
این شاعر کودک در ادامه با بیان اینکه ادبیات به‌ویژه شعر کودک در سال‌های اخیر رشد داشته است، افزود: در این حوزه چه از نظر کیفی و چه به لحاظ کمی پیشرفت قابل قبولی را شاهد بوده‌ایم و عموم آثار مورد پسند کودک و خردسال قرار گرفته است.
مدیر نشر توکا درباره آسیب‌شناسی حوزه ادبیات کودک و نوجوان توضیح داد: نبودن عرصه رقابت میان نویسندگان و ناشران این ادبیات، مهم‌ترین آسیب این حوزه است؛ امکانات در اختیار دولت قرار دارد و بخش خصوصی نه توان رقابت با دولت را دارد و انگیزه‌ای برای رقابت با دیگر ناشران؛ بدین‌ترتیب رقابت و در نتیجه خلاقیت در این عرصه کمتر اتفاق می‌افتد.
شعبانی با تاکید بر این‌که فعالیت‌های فرهنگی باید خصوصی شود، گفت: خصوصی شدن انتشار آثار کودک و نوجوان باعث به‌وجود آمدن رقابت و خلاقیت می‌شود و هر جایی که بیشتر و بهتر کار کند مورد پسند مردم و مخاطبان قرار می‌گیرد.

اسدالله شعبانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر