کد خبر: 57487 A

عبدالله حسینی:

در خراسان اگر نهضت ادبی بزرگی به وجود آمده تنها به دلیل جلساتی بوده که در زمان ریاست جمهوری مقام معظم رهبری در مشهد برگزار می‌شد.

ایلنا: یک شاعر خراسانی؛ با بیان اینکه شعر امروز خراسان با شعر دهه ۶۰ و ۷۰ قابل مقایسه نیست، گفت: در جامعه هنری کشور امروز چهره‌ها و شاعران مطرح دهه‌های پیشین خراسان حضور مؤثری را دارند.
به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، حجت الاسلام عبدالله حسینی از شاعران انقلاب، شب گذشته(۲۶ اسفند ماه) در دومین شب شعر مردمی سپندوار ویژه استقبال از رهبر معظم در مسجد کرامت مشهد، با انتقاد از ضعف اشعار شعرای خراسانی در سال‌های اخیر تصریح کرد: اشعار خوانده شده در این شب شعر در حد خراسان نیست با آن سابقه طولانی مدت در شعر و شاعری نیست.
وی گفت: در خراسان اگر چنین نهضت ادبی بزرگی به وجود آمده تنها به دلیل جلساتی بوده که در زمان ریاست جمهوری مقام معظم رهبری در مشهد برگزار می‌شد.
حسینی با اشاره به اینکه یکی از لازمه‌های شاعران انقلابی داشتن بصیرت است، یادآور شد: بصیرت در ادبیات باید بین شاعران به وجود آید و شعر گفتن برای رهبری و انقلاب را باید یک افتخار دانست و خوب هم شعر گفت.
وی ادامه داد: هیچ‌گاه در طول تاریخ ادبیات فارسی، رهبری چنین دقیق، ظریف و شعر فهم نداشته‌ایم که خود نیز شاعر باشند.
این شاعر گفت: باید قدر فرصت امروز را دانست شاید برای فرزندان ما این موقعیت تکرار نشود.
وی در پایان گفت: اگر شاعری مسیر اهل بیت (ع) و قرآن را مسیر درست تشخیص داد باید در راستای این شناخت در جامعه امروزی با زبان گویای خود حرکت کند.
حسینی ادامه داد: ما حزب اعتدال و توسعه نداریم و تنها دو خط حسینی و یزیدی داریم و در مسیر حق شعر گفتن شمشیر زدن در رکاب امام حسین (ع) است.
این شاعر ادامه داد: امروز باید تکلیفمان را مشخص کنیم و همانگونه که قرآن افراد را در قیامت به دو دسته اصحاب یمین و شمال تقسیم می‌کند، ما هم یا باید با ولایت و راه راست که‌‌ همان خط امام و رهبری است حرکت کنیم و یا مخالف این راه باشیم.
وی تصریح کرد: اگر خط ولایت و رهبری را خط و راه راست بدانیم در قبال پذیرفتن آن مسئولیت‌هایی به ما محول می‌شود که شعر سرودن یکی از کوچک‌ترین کار‌ها است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر