کد خبر: 53491 A

«سوسک‌ها تنهایند» عنوان مجموعه شعری محمدکاظم مزینانی برای کودکان است که به زودی از سوی انتشارات سوره مهر منتشر می‌شود.

ایلنا: محمد کاظم مزینانی درباره مجموعه شعرش گفت: «سوسک‌ها تنهایند» شامل ۱۲ شعر برای گروه سنی «ج» است که می‌تواند مورد استفاده نوجوانان اواخر دوره دبستان و اوایل دوره راهنمایی هم باشد.
به گزارش ایلنا به نقل از حوزه هنری به نقل از سوره مهر، محمد کاظم مزینانی درباره این مجموعه شعر گفت: «سوسک‌ها تنهایند» شامل ۱۲ شعر برای گروه سنی «ج» است که می‌تواند مورد استفاده نوجوانان اواخر دوره دبستان و اوایل دوره راهنمایی هم باشد.
مزینانی افزود: شعرهایی که در این مجموعه آمده، بخشی از سروده‌های ۵، ۶ سال اخیر من بوده که در جایی چاپ نشده است.
او گفت: این مجموعه را به دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری تحویل داده‌ام و قرار است در قالب پروژه ادبی کودک این دفتر منتشر شود.
نویسنده «شاه بی‌شین» در خصوص آسیب‌شناسی ادبیات کودک و نوجوان توضیح داد: آثاری که در زمینه ادبیات کودک و نوجوان منتشر می‌شود بیشتر حال و هوای انتزاعی و تجریدی پیدا کرده است و نمی‌تواند نیاز‌ها، اقتضائات و انتظارات کودک و نوجوان امروز را پاسخ دهد.
مزینانی ادامه داد: با پیدایش زندگی مدرن و تحولات عصر و نسلی که در دهه‌های اخیر شاهد آن هستیم، اقتضائات و نیازهای جدیدی هم برای کودک و نوجوان آفریده شده است و ادبیات کودک و نوجوان باید بتواند به این نیاز‌ها و انتظارات پاسخ مناسبی بدهد.
این نویسنده و شاعر کشورمان در پایان گفت: فکر می‌کنم اگر ادبیات کودک و نوجوان به روز شود و پویایی خود را اثبات کند، تاثیرگذاری و مخاطب بیشتری خواهد داشت.

محمدکاظم مزینانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر