کد خبر: 49931 A

مریم اسلامی:

مریم اسلامی شاعر کودک و خردسال از انتشار دو مجموعه شعر جدیدش در قالب پروژه کودک دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری، از سوی انتشارات سوره مهر خبر داد.

ایلنا: مریم اسلامی درباره مجموعه شعر خردسال «دختر آقا لک لک» گفت: این کتاب شامل ۱۰ شعر برای گروه سنی زیر دبستان است که موضوعات مختلف را شامل می‌شود.
به گزارش ایلنا، وی همچنین درخصوص مجموعه شعر کودک «بابای چاق و خوشگلم» توضیح داد: شعرهای این مجموعه ویژه کودکان دبستانی تا سال چهارم است و دربردارنده ۱۲ شعر با موضوعات آزاد و گوناگون است.
اسلامی افزود: «راز دماغ فیل‌ها»، «حرف دل» با موضوع نگرانی بچه‌ها از سیگار کشیدن پدران، «محمد (ص) جان» درباره پیامبر اکرم (ص) از جمله شعرهای این مجموعه شعر کودک است.
این شاعر کودک هدف‌اش از سرودن این اشعا را ارائه نگاهی نو در کشف پدیده‌های اطراف به کودکان خواند و گفت: می‌خواستم مخاطب کودک را برای دریافت مبتنی بر کشف و شهود پدیده‌ها یاری کنم و رابطه میان پدیده‌های مختلف را با نگاهی نو به آن‌ها نشان دهم.
اسلامی درباره «پروژه کودک» دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری گفت: این پروژه یک حرکت فرهنگی ارزشمند در جهت شناسایی شاعران حرفه‌ای کودک بود و من اطمینان دارن که موجی را در جامعه ادبی ایجاد خواهد کرد.
وی در پیان افزود: شورای انتخاب آثار دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری در انجام این پروژه دقت خاصی به خرج دادند که آثار ضعیف برای در قالب این پروژه منتشر نشود، از این رو این پروژه می‌تواند به نوعی معرف شاعران حرفه‌ای کودک و آثار قابل قبول این حوزه باشد که این حسن بزرگی برای این پروژه ادبی است.
دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری در ماه جاری جشن تولید ۱۰۰ عنوان کتاب کودک و نوجوان را در حوزه هنری برگزار می‌کند که «دختر آقا لک لک» و «بابای چاق و خوشگلم» جزو این آثار هستند.

حوزه هنری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر