کد خبر: 41939 A

مجتبی رحماندوست:

به اعتقاد مجتبی رحماندوست شاعر و قصه‌نویس و عضو انجمن قلم ایران، جشنواره بین‌المللی شعر فجر می‌تواند ظرفیت‌های نهفته شعر کشور را بارور کند.

ایلنا: مجتبی رحماندوست با اشاره به تاثیر برگزاری این رویداد بین‌المللی گفت: این قبیل جشنواره‌ها یک انگیزه و مشوق برای شاعران جوان کشور و در عین حال یک نقطه عطف در شعر ایران محسوب می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، این نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو انجمن قلم ایران افزود: همین که یک شاعر یک سال به انتظار می‌نشیند تا در چنین رویداد بین‌المللی شرکت کند و توان خود را در شعر محک بزند، نشان می‌دهد جشنواره شعر فجر یک نقطه عطف در فعالیت‌های شاعران ما و در مجموع شعر کشور است.

خالق کتاب‌هایی مانند «مسافر»، «یک جفت و نیم» و «می‌ل لیلی» اضافه کرد: انتخاب شعرهای برجسته توسط این جشنواره در بهبود وضعیت شعر و ارتقای فرهنگ عمومی جامعه قطعاً اثرگذار خواهد بود.

رحماندوست همچنین پیشنهاد کرد جشنواره بین‌المللی شعر فجر در گام هفتم خود، بیشترین همت و توجه خود را معطوف نوسرایان و در واقع استعدادهای نهفته عرصه شعر معطوف کند.

وی در این رابطه تاکید کرد: کشور ما مملو از ظرفیت‌های نهفته و کشف نشده در عرصه شعر است و باید این استعدادهای بالقوه را به توان‌های بالفعل تبدیل کرد.

نگارنده آثاری مانند «سفر غریب»، «نگهبان غار» و «مفقود سوم» گفت: اگر جشنواره شعر فجر بتواند این نوسرایان را به سمتی سوق دهد که بتوانند استعداد‌هایشان را بروز دهند و آن‌ها را به منصه ظهور برسانند، بزرگ‌ترین خدمت را به شعر کشور کرده است.

جشنواره بین‌المللی شعر فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر