کد خبر: 41937 A

جایزه ادبی واو، پس از مطالعه، بررسی و داوری ۴۵ رمان و داستان بلند چاپ شده در سال ۱۳۹۰، ۳ اثر را به عنوان بهترین و متفاوت‌ترین آثار سال گذشته معرفی کرد

ایلنا: آثار متفاوت سال ۱۳۹۰ معرفی شدند. داوران جایزه ادبی واو، پس از مطالعه، بررسی و داوری ۴۵ رمان و داستان بلند چاپ شده در سال ۱۳۹۰، ۳ اثر را به عنوان بهترین و متفاوت‌ترین آثار سال گذشته معرفی کردند.

به گزارش ایلنا، اسامی این آثار به این شرح است:
۱- مرگ بی‌توبه بی‌وصیت- فریدون حیدری ملک می‌ان- انتشارات افراز
۲- روزنامه نگار- آریا نگین تاجی- نشر ثالث
۳- آقای مازنی و دلتنگی‌های پدرش- مجتبا هوشیار محبوب- نشر روزگار
فائزه شاکری دبیر اینجایزه ضمن اعلام این خبر آثار متفاوت سال ۱۳۹۰ را نیز به شرح ذیل عنوان کرد:
اندوه‌های پیچیده- علی خداداد- انتشارات نگیما/ سه گزارش کوتاه دربارهٔ نوید و نگار- مصطفی مستور- نشر مرکز / کیش و مات- ساناز سید اصفهانی-انتشارات افراز/ با عرض معذرت- شهرام شفیعی- انتشارات نیستان / صداع- سودابه فضایلی- انتشارات نیلوفر
شاکری دلیل به تاخیر افتادن معرفی نامزد‌ها را شناسایی برخی آثار چاپ شده در سال گذشته جدای از آثاری دانست که توسط ناشران و نویسندگان به صندوق پستی اینجایزه ارسال شده بود.
وی همچنین اظهار داشت: اینجایزه در نظر دارد تا امسال برای اولین بار آثار قابل تامل و توجه سال ۱۳۹۰ را فارغ از بحث تفاوت، با توجه به آراء داوران خود معرفی نموده و گزارش کاملی از آثار چاپ شده در سال گذشته را ارائه نماید که این مهم در چند روز آینده طی خبری منتشر خواهد شد.
داوران این جایزه صبا جاوید، اکبر روزبهانی، ریحان ریحانی، طاهره قصدی، فرزانه ناقل، حسین فدوی و فائزه شاکری بودند.

جازه ادبی واو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر