کد خبر: 41645 A

محمدابراهیم گوهریان خبر داد:

محمد ابراهیم گوهریان؛ مولف و پژوهشگر در حوزه‌های مدیریت و تجارت، از اتمام کار تدوین دو مجموعهٔ مدیریت راهبردی علائم تجاری و مدیریت بازاریابی خبر داد.

ایلنا: محمد ابراهیم گوهریان که تاکنون ۱۳ عنوان کتاب از مجموعه تجارت در هزاره سوم را توسط انتشارات امیرکبیر، ۱۶ عنوان کتاب در انتشارات نسل نواندیش و چند عنوان را در انتشارات‌های مختلف منتشر کرده است، ضمن اعلام خبر آماده سازی آخرین کتاب‌هایش، درخصوص سوابق خود به خبرنگار ایلنا گفت: مجموعه کتاب‌های (EC) مبادله الکترونیک داده‌ها و تجارت الکتریک EDI، بازاریابی از طریق وب (تجارت در هزاره سوم)، بازاریابی جهانی، بازاریابی صنعتی (بازاریابی کالا و خدمات)، بازاریابی خدمات، گردشگری بین‌المللی (تجارت در هزاره سوم)، گردشگری بین‌المللی (تجارت در هزاره سوم)، مهارتهای مذاکره (تجارت در هزاره سوم)، مهندسی مجدد فروش، تجارت از طریق اینترنت (تجارت در هزاره سوم) و راهنمای تجارت جهانی (تجارت در هزاره سوم)، علائم تجاری آسیا (ایجاد توسعه و مدیریت علائم تجاری آسیا برای بازار جهانی) و... ازجمله آثاری هستند که تاکنون نوشته‌ام و تنها توسط موسسه انتشارات امیرکبیر منتشر شده‌اند.
گوهریان؛ همچنین در مورد سایر فعالیت‌های خود در حوزه‌های مدیریتی و تجاری توضیح داد: در سال ۱۳۶۰ با هدف انجام مطالعات و تحقیقات به منظور تدوین مجموعه‌ای از کتب جامع آموزشی علمی-کاربردی در زمینه‌های تجارت جهانی و گردشگری بین‌المللی از طریق تألیف و ترجمه کتب «مؤسسه مطالعات و پژوهشهای تجارت جهانی گوهریان» را بنیان‌گذاری کردم و در سال ۱۳۸۵ این موسسه را به‌طور رسمی و قانونی به ثبت رساندم.
وی ادامه داد: این موسسه بر افزایش دانش علمی و فنی موجود در حوزه‌های مختلف تجارت جهانی، گردشگری بین‌المللی و علوم اقتصادی تاکید دارد و با تدوین برنامه‌ پنج مرحله‌ای که تاکنون سه مرحله از آن را عملی کرده درنظر دارد با اجرای دو مرحله دیگر از طریق فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی در راه رشد، تعالی و پیشرفت کشور گام مؤثری بردارد.
این مولف و پژوهشگر علوم اقتصادی افزود: موسسهٔ ما در مرحله نخست برنامه به مطالعه و پژوهش جهت تدوین کتب آموزشی و مرجع دانشگاهی در زمینه‌های تجارت جهانی و گردشگری بین‌المللی پرداخته‌است. طی مرحله دوم برنامه، با توجه به مطالعات انجام شده در مرحله اول، اقدام به تألیف، ترجمه، تدوین و انتشار مجموعه کتاب‌های «تجارت در هزاره سوم» شامل مباحث بازاریابی، مذاکرات تجاری، فروش، تجارت الکترونیکی، صادرات و گردشگری کردیم و کتب گوناگونی را نیز در زمینه‌های مدیریت، صادرات، بازاریابی، مذاکرات تجاری و گردشگری به چاپ رساندیم.
وی خاطرنشان کرد: در مرحله سوم نیز مجموعه بیست و پنج جلدی «تجارت جهانی» را در دو مبحث مذاکرات تجاری و فروش حرفه‌ای، تدوین و ترجمه شده که تاکنون بخش اعظم این مجموعه به چاپ رسیده است و تعداد باقی مانده و تا اواسط سال ۹۲ منتشر خواهد شد.
وی اضافه کرد: این مؤسسه قرار است با همکاری تعدادی از اساتید نخبه و فرهیخته دانشگاه‌های کشور، مجموعه کتاب‌های مرجع ۲۵ جلدی دانشنامه بزرگ تجارت جهانی را در زمینه تجارت خارجی، تدوین و توسط ناشران معتبر کشور منتشر کند.
محمد ابراهیم گوهریان سال ۱۳۳۱ در رشت به دنیا آمد. وی دانش‌آموختهٔ مدیریت بازرگانی و زبان و ادبیات انگلیسی است. همچنین بنیانگذار موسسه مطالعات و پژوهش‌های تجارت جهانی است.

محمدابراهیم گوهریان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر