کد خبر: 39943 A

انجمن مخفی به نوعی در بستر تاریخی پس از مشروطه اتفاق می‌افتد و به نقش انجمن‌های مخفی در سیر جریانات سیاسی مشروطه می‌پردازد.

ایلنا: رمان «انجمن مخفی» نوشته احمد شاکری، در ارتباط با رخدادهای عصر مشروطه، به زودی توسط انتشارات سوره مهر منتشر می‌شود.
به گزارش ایلنا به نقل از حوزه هنری، به نقل از سوره مهر، انجمن مخفی به نوعی در بستر تاریخی پس از مشروطه اتفاق می‌افتد و به نقش انجمن‌های مخفی در سیر جریانات سیاسی مشروطه می‌پردازد.
شاکری داستان نویس و منتقد ادبی درباره کتابش گفت: این رمان از سه داستان تشکیل شده که به صورت موازی روایت می‌شوند. نویسنده در این رمان علاوه بر داستان‌پردازی، به تاریخ، سیاست و مذهب پرداخته و حوادث مهمی چون جریان مشروطه، تحریم تنباکو و انجمن‌های مخفی را مورد توجه داشته است.
وی افزود: در این اثر سه نوع روایت گنجانده شده است که روایت اول درباره «سلطنت احمد شاه»، روایت دوم «مقتل خوانی واقعه عاشورا» و روایت سوم درباره «دوران مشروطه و ماجراهای شهادت شیخ فضل الله نوری» است.
به گفته شاکری، عهد مشروطه دارای ظرفیت‌های بالایی است که می‌توان از آن به عنوان دستمایه‌های داستانی استفاده کرد.
این داستان نویس در پایان گفت: در «انجمن مخفی» شخصیت‌ها کاملا داستانی هستند و جز مکان و زمان، نویسنده به دست کاری شخصیت‌های تاریخی پرداخته است؛ به طوری که حتی حوادث اتفاق افتاده نیز زائیده تخیلات نویسنده‌اند.

حوزه هنری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر