کد خبر: 39931 A

محمود پوروهاب:

به اعتقاد محمود پوروهاب نویسنده و شاعر حوزه کودک و نوجوان، جشنواره شعر فجر تاثیر خود را بر جریان شعر کشور گذاشته است؛ این را می‌توان از استقبال شاعران کشور از این رویداد، دید.

ایلنا: به اعتقاد محمود پوروهاب نویسنده و شاعر حوزه کودک و نوجوان، جشنواره شعر فجر تاثیر خود را بر جریان شعر کشور گذاشته است؛ این را می‌توان از استقبال شاعران کشور از این رویداد، دید.

به گزارش ایلنا، محمود پوروهاب نویسنده و شاعر حوزه کودک و نوجوان در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، با اشاره به مشارکت قابل توجه شاعران جوان در این جشنواره تاکید کرد: جشنواره شعر فجر تاثیر خود را بر جریان شعر کشور گذاشته است و این را می‌توان از استقبال شاعران کشور از این رویداد، دید.
وی افزود: من شاعران جوان زیادی را دیده‌ام که شاید شناخته شده نباشند اما در جشنواره شعر فجر مشارکت جدی دارند و این نشان می‌دهد که حضور در این جشنواره برایشان اهمیت دارد و شاعران متعددی را پیرامون خودم دیده‌ام که برای حضور در این رقابت ادبی، در تکاپو بوده‌اند.
خالق آثاری مانند «پیر چنگی» و «پر از بوی گلابی» گفت: البته برای حرفه‌ای‌ها هم حضور در جشنواره شعر فجر اهمیت دارد و در مجموع یک اتفاق شعری مهم محسوب می‌شود.
پوروهاب که حدود ۲۰ سال است که در حوزه ادبیات کودک و نوجوان کار می‌کند و حاصل فعالیتش بیش از ۵۰ کتاب شعر، داستان، زندگینامه و پژوهش ادبی بوده است، تاکید کرد: هر چقدر داوریهای بخش کودک و نوجوان صحت و دقت بیشتری داشته باشد و داوران هم از استقلال رای برخوردار باشند، اعتماد شاعران این حوزه به جشنواره، بیشتر جلب می‌شود.
وی اضافه کرد: در مجموع هر چقدر جشنواره‌هایی مانند شعر فجر با اعتبار بالا برگزار شوند، توجه جامعه شعری به این حوزه و مشارکت در این جشنواره‌ها بیشتر خواهد بود.
برنده جایزه کتاب فصل همچنین به دست‌اندرکاران هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر پیشنهاد افزایش تراز جوایز این جشنواره را ارائه کرد و گفت: به نظر من جشنواره شعر فجر باید به شاعران کمتر شناخته شده که عموماً هم در شهرستان‌ها هستند، نگاه ویژه‌ای داشته باشد و برگزیده‌ها به چهره‌های معروف منحصر نشوند.

جشنواره شعر فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر