کد خبر: 32316 A

رئیس ستاد اقامه نماز استان زنجان خبرداد؛

رئیس ستاد اقامه نماز استان زنجان از برگزاری کنگره علمی فرهنگی "ملاحسن کاشی" در راستای آشنایی جوانان با این شخصیت بزرگ در استان زنجان خبر داد.

زنجان ـ ایلنا: رئیس ستاد اقامه نماز استان زنجان گفت: در صورت آشنایی جوانان هر استان با مفاخر گذشته استان، جوانان به این موضوع مباهات می کنند و باعث رشد و توسعه فرهنگی استان می شود.

به گزارش خبرنگارایلنا از زنجان، سعید ناصری رئیس ستاد اقامه نماز استان زنجان امروز(9 دی) در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان زنجان گفت: کنگره علمی فرهنگی "ملاحسن کاشی" در راستای سیاست های بین المللی غدیر و توجه به اهمیت پژوهش و تحقیق و لزوم بستر سازی برای ارائه دستاوردهای پژوهشگران در استان زنجان به مدت 2 روز برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه ملاحسن کاشی 700 سال پیش 2 هزار بیت قصیده در دفاع از ولایت حضرت امیرالمومنین(ع) سروده است، افزود: لازم است با توجه به شرایط اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی آن عصر و زحماتی که گذشتگان در دفاع از ولایت کشیده اند برای نسل امروز بیان شود.

ناصری به اهداف این کنگره اشاره کرد و ادامه داد: آشنا شدن نسل جوان با تاریخچه ملاحسن کاشی، عرضه آخرین دستاوردهای پژوهش محققان پیرامون این شاعر، ایجاد بستر لازم برای تبادل نظرات و آراء غدیری بین محققین مراکز پژوهشی و حمایت از گشترش و توسعه فعالیت های علمی و پژوهشی پیرامون غدیر و ولایت حضرت امیرالمومنین(ع) از اهداف این کنگره است.

به گفته این مقام مسئول این همایش با حضور محققین و صاحب نظران علمی و بصورت سالانه با موضوعیت غدیر و ولایت حضرت علی(ع) در استان زنجان اجرا می شود.

ناصری با اعلام اینکه این همایش در 2 روز برگزار خواهد شد، ادامه داد: در صورت آشنایی جوانان هر استان با مفاخر گذشته استان، جوانان به این موضوع مباهات می کنند و باعث رشد و توسعه فرهنگی استان می شود.

به گفته رئیس ستاد اقامه نماز استان زنجان زمان دقیق برگزاری این کنگره مشخص نشده است و در صورت تصویب نهایی می توان این برنامه را به روز هشتم مرداد روز استان زنجان اجرا کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر