کد خبر: 32184 A

معصومه ذوالقدری:

هر جا هرگونه حرکت انقلابی شکل می‌گیرد زنان بازوی اصلی آن هستند،‌‌ همان طور که در جریان انقلاب و پس از آن هشت سال دفاع مقدس زنان ایرانی نقش پر رنگی داشتند نقش زنان عرب هم در بیداری اسلامی انکارناپذیر است.

ایلنا: معصومه ذوالقدری گفت: هر نوع فعالیتی که در زمینه شعر در کشور صورت پذیرد می‌تواند مفید و سازنده باشد. عده‌ای که به این کنگره جواب مثبت می‌دهند و وارد عرصه می‌شوند، این افراد ناخودآگاه وادار به کار و تلاش می‌شوند. به طور کلی برگزاری این کنگره‌ها می‌تواند عده‌ای شاعر را گرد هم جمع کند و منجر به ارتباطات فرهنگی میان آن‌ها و تبادل نظر می‌شود، همچنین اگر زنان شاعر در این باره وارد عمل شوند به دلیل درک بهتری که از احساسات هم‌جنسان خود دارند می‌توانند اشعار تاثیرگذاری بسرایند و کیفیت این کنگره را افزایش دهند.
به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری کنگره شعر سراسری زنان عاشورایی، ذوالقدری درباره محور زنان مسلمان و بیداری اسلامی گفت: هرجا هرگونه حرکت انقلابی صورت می‌گیرد زنان یکی از بازوهای اصلی آن هستند،‌‌ همان طور که زنان ایرانی در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن هشت سال دفاع مقدس همواره پا یه پای مردان در عرصه حضور داشتند نقش زنان کشورهای عربی هم در بیداری اسلامی انکارناپذیر است.
این شاعر درباره محور حجاب و عفاف در آئینه آیات الهی و روایات حضرات معصومین (ع) خاطرنشان کرد: شعر در فرهنگ ما ریشه دارد و شعر می‌تواند روی افرادی که به آن علاقه دارند تاثیرگذار باشد. اگر در زمینه عفاف و حجاب فعالیتی فرهنگی در قالب شعر صورت پذیرد این افراد درگیر آن می‌شوند و به خوبی در این زمینه فرهنگ‌سازی می‌شود.
وی همچنین این کنگره را حرکتی خوب برای تجلیل از خانواده شهدا و جانبازان دانست و گفت: این کنگره می‌تواند به این عزیزان یادآوری کند که ما آن‌ها را فراموش نکرده‌ایم، هم‌چنین می‌تواند برایشان روحیه‌ساز باشد.
ذوالقدری در پایان انتشار آثار رسیده به این کنگره را یکی از کارهایی دانست که می‌تواند اثربخشی آن را بیشتر کند و در این‌باره اظهار داشت: مردم ما تا کنون عاشورا را بیشتر در نوحه‌خوانی ‌ها و مداحی‌ها شناختند، اگر اشعاری که به دبیرخانه این کنگره می‌رسد در مجموعه‌ای منتشر شود و یا این‌که در قالب ویدئو و سریال وارد فضای فرهنگی کشور شود فرهنگ عاشورا و پیام آن بهتر منتقل می‌شود.

ایلنا کنگره شعر سراسری زنان عاشورایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر