کد خبر: 32176 A

قادر طراوت‌پور:

غرب تمام تلاشش را می‌کند تا فرهنگ حجاب و عفاف را مورد هجوم قرار دهد از این رو ما هرقدر هم که تلاش کنیم این فرهنگ را گسترش دهیم باز هم کم کار کرده‌ایم.

ایلنا: مسوول دفتر شعر و ادب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با توجه به تهاجم‌های غرب علیه فرهنگ حجاب و عفاف ما هرقدر هم که تلاش کنیم این فرهنگ را گسترش دهیم باز هم کم کار کرده‌ایم، همچنین با توجه به سخنان رهبر معظم‌ انقلاب و سفارشات ائمه معصومین ما موظفیم نگاه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشیم و در برابر تهاجم فرهنگی غرب کاملا مجهز و آماده باشیم.

به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری دومین کنگره شعر سراسری زنان عاشورایی، قادر طراوت‌پور درباره محورهای موضوعی این کنگره گفت: این کنگره محورهای زیادی دارد که تعدادی از آن‌ها قبلا مورد توجه قرار گرفته اما بیشترشان موضوعات بکر و جدیدی هستند که یا به آن‌ها پرداخته نشده و یا بسیار کم مورد توجه بوده‌اند. به طور مثال دختران و همسران جانبازان افرادی هستند که تا به حال به آن‌ها توجه چندانی نشده، این‌ها طی این سال‌ها رنج و درد بسیاری را تحمل کرده‌اند و ما وظیفه داریم توجه خاص و ویژه‌ای به ایشان داشته باشیم. همچنین شاعران آئینی افرادی هستند که طی این سال‌ها برای ترویج فرهنگ عاشورایی و انتقال پیام عاشورا تلاش بسیاری کردند اما متاسفانه به طور ویژه مورد توجه قرار نگرفتند به همین علت ما تصمیم گرفتیم این محور‌ها را به این کنگره اضافه کنیم و گامی نو و موثر در عرصه فرهنگ کشور برداریم. ‏
وی افزود: انقلاب اسلامی پدیده‌ای مهم و متعلق به تمامی اقشار جامعه است. از دیدگاه امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب زن جایگاه ویژه‌ای در جامعه دارد و توجه خاص به آن مهم و ضروری‌ست. نگاه رهر انقلاب به زن نگاه ویژه و استراتژیکی‌ است که در مقابل نگاه غرب به زن قرار می‌گیرد. از آنجایی که حرمت زن در غرب از بین رفته و نگاه‌شان به زن نگاهی نازل و مبتذل است ما نیاز به ترویج نگاه رهبرمان در جامعه داریم. این کار در واقع بازیابی هویت زنان است.
طراوت‌پور توجه به حجاب و عفاف را از ضروریات فعالیت‌های فرهنگی کشور نام برد و گفت: امروزه غرب تمام تلاشش را می‌کند تا فرهنگ حجاب و عفاف را مورد هجوم قرار دهد از این رو ما هرقدر هم که تلاش کنیم این فرهنگ را گسترش دهیم باز هم کم کار کرده‌ایم. با توجه به سخنان رهبر معظم‌ انقلاب و سفارشات ائمه معصومین ما موظفیم نگاه خاص و ویژه‌ای به این موضوع داشته باشیم و در راه گسترش فرهنگ حجاب تلاش کنیم. ما باید در برابر تهاجم فرهنگی غرب کاملا مجهز و آماده باشیم.
طراوت‌پور در ادامه این گفت‌وگو تجلیل از زنان، الگوسازی. ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را از دیگر اهداف این کنگره نام برد و اظهار داشت: ما امیدواواریم در این کنگره با همکاری شاعران بتوانیم از زنانی که در جریان انقلاب و جنگ تاثیرگذار بودند تجلیل به عمل بیاوریم، همچنین برای زنان امروز جامعه به خصوص جوانان الگوی مناسبی تعریف کنیم. ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از دیگر اهداف ما از برگزاری این کنگره است.

ایلنا کنگره شعر سراسری زنان عاشورایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر