کد خبر: 26526 A

رییس ستاد برگزاری اولین سوگواره هنری سلیمان كربلا گفت: حماسه حسینی، مبدا تحولی عظیم در تاریخ بشریت پدید آورد كه هنر و ادبیات نیز از جلوه های آن بهره مند شده است.

ایلنا - كاشان: رییس ستاد برگزاری اولین سوگواره هنری سلیمان كربلا گفت: حماسه حسینی، مبدا تحولی عظیم در تاریخ بشریت پدید آورد كه هنر و ادبیات نیز از جلوه های آن بهره مند شده است.

"سعید بهكام" در گفتگو با خبرنگار ایلنا در كاشان؛ با اعلام این مطلب افزود: تركیب بند محتشم كاشانی، در معرفی پیام حماسه حسینی، از جایگاه والا و بالایی برخوردار است و بر این اساس فرهنگیان و دانش آموزان كاشان، تركیب بند محتشم را تصویر سازی می كنند.

به گفته وی، تركیب بند معروف محتشم كاشانی، با مفاهیم بلند خود، حماسه حسینی را آشكارا و به روشنی تصویر كرده است و این ویژگی می تواند زمینه ساز خلق آثار ماندگار هنری باشد.

به گفته وی، فرهنگیان هنرمند، آثار خود را در قالب پوستر, تصویرسازی, نقاشی, عکس , صنایع دستی و نقاشیخط بهدبیرخانه سوگواره ارسال می كنند.

وی تاكید كرد: این سوگواره در دوبخش فرهنگیان و دانش آموزان برگزار می شود و قطع و اندازه آثار و تکنیک اجرایی آن آزاد است.

به گفته وی، در اجرای این سوگواره، شرکت کنندگان، تصویر آثارشان را بصورت عکس با فرمت gpg و رزولیشن300dpi درقالب cdدبیرخانه سوگواره ارسال می كنند.

بهكام افزود: پس از داوری آثار رسیده به دبیرخانه، مسابقه حضوری در نیمه ی دوم دی ماه برگزار خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر