کد خبر: 24426 A

رضا داوری اردکانی در سومین نشست از دومین سلسله نشست‌های «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت» که در دانشکده اقتصاد، دانشگاه تهران برگزار می‌شود، به بررسی «نسبت میان علم و عمل» خواهد پرداخت.

ایلنا: محسن یزدان‌پناه(دبیر گروه مطالعات توسعه اسلامی) گفت: «دومین سلسله نشست‌های «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت»: بررسی اندیشه‌ها و تحلیل مبانی با محوریت نقد غرب و ارزیابی میراث تاریخی – تمدنی اسلام و ایران، از آبان‌ماه آغاز به کار کرده و هر دو هفته یک بار با سخنرانی یکی از صاحب نظران حوزه ادامه خواهد یافت.
وی افزود: سلسه نشست‌های الگوی ایرانی‌–‌اسلامی پیشرفت: بررسی اندیشه‌ها و تحلیل مبانی، با طرحی برنامه‌ریزی شده، به دنبال آن است که جریانی متفاوت از تعاطی فکری را در کانون دانش اقتصادی (دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران) دنبال کند. یقینا چنین الگویی پایه‌های خود را از حوزه‌های فلسفی استخراج می‌کند، امّا چالش اصلی پیش روی آن این است که چگونه می‌تواند خود را تا عرصه زندگی عملی یا اقتصاد، امتداد دهد.
دبیر گروه مطالعات توسعه اسلامی ادامه داد: اقتصاد علم بهتر اداره کردن منابع مادّی و دنیوی است و الگوی اسلامی پیشرفت علی القاعده به دنبال آن است که نشان دهد، چگونه بهترین شرایط زندگیِ اجتماعیِ دنیویِ ذیل چشم‌انداز اخروی قابل تحقق است. ما انشاالله با برنامه‌ریزی بهتر هر سال این سلسله نشست‌ها را ادامه خواهیم داد و به دنبال آن هستیم که ضمن زمینه‌سازی برای به حرکت در آمدن افکار بتوانیم در مرحله اول حداقل سوالات اساسی این حوزه را خوب بشناسیم.
لازم م به یادآوری است، سومین نشست از دومین سلسله نشست‌های الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت روز سه شنبه ۱۴ آذرماه با سخنرانی دکتر رضا داوری اردکانی با موضوع «نسبت میان علم و عمل» برگزار خواهد شد.
این نشست‌ها از ساعت ۱۵ به مدت یک ساعت به همراه پرسش و پاسخ آزاد در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران واقع در خیابان کارگر شمالی تقاطع جلال آل احمد برگزار می‌شود.

رضا داوری اردکانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر