کد خبر: 18722 A

سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برای بیستمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران طرح «کتابگرد» را به اجرا می‌گذارد.

ایلنا: برنامه‌های سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برای بیستمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران اعلام شد.

به گزارش ایلنا به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی بیستمین دوره هفته کتاب، یکی از برنامه‌های این سازمان طرح «کتابگرد» است که در سطح این مرکز اجرا خواهد شد. در این طرح کتاب‌هایی تهیه و در مکان‌های عمومی مانند نمازخانه، راهروهای ورودی، آسانسور و... قرار می‌گیرد و یادداشت مختصری روی آن نوشته می‌شود که «لطفا اگر مایل هستید این کتاب‌ها را مطالعه کرده و آن را در مکان عمومی دیگری‌‌ رها کنید تا دیگران مطالعه کنند».

از دیگر طرح‌های سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برای ایام «هفته کتاب» می‌توان به بازدید کارکنان سازمان از کتابخانه‌های بزرگ سطح تهران، بازدید کارکنان واحدهای استانی سازمان از کتابخانه‌های بزرگ استان یا شهر، رونمایی از کتاب‌های منتشر شده واحدهای تابعه سازمان، درج تبریک هفته کتاب در سربرگ نامه‌های اداری و فیش‌های حقوقی واحدهای تابعه سازمان، ارسال پیام تبریک به مناسبت هفته کتاب از طریق پست الکترونیکی و پیام کوتاه برای همکاران سازمان و واحدهای تابعه، چاپ و نصب استند و بنر به مناسبت هفته کتاب و توزیع بروشور، کتاب و نشریه‌های ترویجی مرتبط با موضوع این هفته، درج پیام تبریک و و انعکاس برنامه‌ها و نام‌های هفته کتاب بر روی سایت‌های تمامی واحدهای تابعه و برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی و جلسات سخنرانی به مناسبت هفته کتاب اشاره کرد.

هم‌چنین در ایام بیستمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، طرح «کتاب وقف» نیز در سطح سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی اجرا می‌شود؛ در این طرح قفسه یا جایگاهی در نظر گرفته و اعلام می‌شود «کارکنان کتاب‌های بلااستفاده خود را وقف کنند تا هر کس تمایل دارد آن را مطالعه کند».

تهیه بن کتاب و توزیع در بین همکاران واحدهای تابعه سازمان به مناسبت هفته کتاب، استفاده از پیام انتخاب شده برای هفته کتاب کشاورزی در سطح وزارت جهاد کشاورزی «کشاورزی دانش‌بنیان مسیر آسایش و توسعه»، استفاده از نام‌های انتخاب شده برای روزهای هفته کتاب در سطح وزارت جهاد کشاورزی و نشر و تبلیغ آن‌ها و پیشنهاد اجرای برنامه ویژه هفته کتاب در نمازجمعه هر شهرستان با توجه به نام‌گذاری این روز از سوی وزارت جهاد کشاورزی با نام «کتاب، ایثار، سنگرسازان بی‌سنگر» دیگر اقداماتی است که سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برای ایام «هفته کتاب» تدارک دیده است.

بیستمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «یادگار ماندگار» از ۲۰ تا ۲۷ آبان ماه سال جاری در سرتاسر کشور برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر