کد خبر: 100358 A

کتاب ارتباطات و توسعه نوشته علیرضا مرادی و محمدصادق افراسیابی از سوی دفتر مطالعات و برنامه­‌ریزی رسانه­‌ها منتشر شد.

ایلنا: کتاب ارتباطات و توسعه نوشته علیرضا مرادی و محمد صادق افراسیابی منتشر شد.

به گزارش ایلنا، در کتاب ارتباطات و توسعه سعی شده تا اهمیت و جایگاه ارتباطات بر توسعه در پارادیم‌­های مختلف مورد ارزیابی قرار گیرد. در کتاب سعی شده تا با مرور جامع و دقیق بر ادبیات توسعه، به بررسی نقش ارتباطات بر توسعه جوامع بپردازد. این نقش شامل تشریع مواضع مختلف پاردایم­‌ها در این حوزه، مهم­‌ترین نقش انتقادات، جرح و تعدیل­‌های و آخرین دستاورد‌ها در این رشته می‌­شود.

کتاب توسعه و ارتباطات درصدد است که با تاکید بر گسترش ابزار‌ها و تکنولوژی ارتباطی نوعی از توسعه را پیشنهاد کند که بر ساختارهای زیربنایی تکنولوژی استوار است، به عبارت دیگر توسعه ارتباطات گسترش ظرفیت­های مجاری نظام ارتباطی را دنبال می‌­کند.

کتاب ارتباطات و توسعه بر دو رویکرد «توسعه به وسیله ارتباطات» و «توسعه برای ارتباطات» تاکید کرده است؛ که در اولی، ظرفیت­‌های ارتباطی به ویژه ارتباطات انسانی در حوزه آموزشی، اجتماعی و فرهنگی مورد توجه قرار می‌گیرد؛ در دومی تکیه بر تصمیم­‌گیری­‌های عمومی و تاکید بر «عقلانیت ارتباطی» مورد توجه است.

در نه مقاله ترجمه شده در کتاب، مباحث مختلفی در حوزه ارتباطات توسعه مطرح شده­‌اند که می‌­توان گفت هر دو دیدگاه به شکل تلفیقی و بدون تفکیک قابل توجه مطرح شده­ است.

کتاب ارتباطات و توسعه به قلم علیرضا مرادی و محمد صادق افراسیابی در ۳۳۸ صفحه، با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه و با قیمت ده هزار تومان از سوی دفتر مطالعات و برنامه­‌ریزی رسانه­‌ها منتشر شده است.

کتاب ارتباطات و توسعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر