کد خبر: 82961 A

مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس از انتخاب آثار رشته نقاشی- خط سومین جشنواره جهانی هنر مقاومت خبر داد و اعلام کرد که 45 اثر داخلی و بین‌المللی برای حضور در جشنواره پذیرفته شده‌اند.

ایلنا: محمد حبیبی گفت: اساتید برجسته این رشته شامل نصرالله افجه‌ای، عین‌الدین صادق زاده و حسین غلامی کار انتخاب آثار را برعهده داشتند و درنهایت 30 اثر از هنرمندان داخلی و 15 اثر از هنرمندان خارجی را برگزیدند.

به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری جشنواره هنر مقاومت، او از کیفیت آثار ارسال شده به دبیرخانه سومین جشنواره جهانی هنر مقاومت در همه رشته‌ها ابراز خشنودی کرد و گفت: با یک نگاه گذرا هم می‌توانیم ببینیم هنرمندانی که آثارشان را برای سومین دوره جشنواره جهانی هنر مقاومت فرستاده‌اند، به معنا و مفهوم «مقاومت» آشنایی کامل پیدا کرده و توانسته‌اند آثار فاخری را در این زمینه خلق کنند.

دبیر اجرایی جشنواره جهانی هنر مقاومت این موضوع را زمینه ساز افزایش سطح کیفی جشنواره دانست و افزود: اعتبار و کیفیت سطح جشنواره برای دیگر هنرمندان کشور هم انگیزه می‌شود تا به این حوزه وارد شوند و مطمئنا هرچه می‌گذرد، شاهد آثار فاخرتری با موضوع پایداری و مقاومت خواهیم بود.

حبیبی با بیان اینکه در چند رشته که انتخاب و داوری آثار برگزیده انجام شده، کارشناسان و اعضای هیات انتخاب نسبت به بخش قابل توجهی از آثار ارسالی نظر مثبتی داشته اند، گفت: درحال حاضر دبیرخانه به هنرمندانی که آثارشان در رشته های باقی مانده، اعلام می‌کند که اصل اثر را به دبیرخانه بفرستند. البته ارسال اصل آثار مربوط به همه رشته‌ها نیست. به عنوان مثال در رشته‌های عکس، کاریکاتور، پوستر و پژوهش‌های تخصصی، نسخه‌ای که به دبیرخانه رسیده است، نهایی تلقی می‌شود و نیازی به فرستادن اصل اثر به دبیرخانه جشنوار نیست.

او در توضیح بیشتر این روند اظهار داشت: به منتخبان اولیه در بعضی از رشته های شرکت کننده در جشنواره، اطلاع داده شده و آنها از حضور کارهای‌شان در جشنواره باخبر شده‌اند. کسانی که باید آثار اصلی خود را به دبیرخانه بفرستند موظف شده اند تا با ارسال اثر آثار به چاپ و تدوین کتاب برای این آثار به دبیرخانه کمک کنند تا در آذرماه تمام برندگان از نتیجه آگاه شوند.

سومین جشنواره جهانی هنر مقاومت با هدف ترویج فرهنگ مقاومت و ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و تاکید بر فرهنگ پایداری در هنرهای تجسمی آذر ماه امسال در دوازده رشته گوناگون شامل نقاشی، طراحی و چاپ دستی، نگارگری، خط- نقاشی، تصویرسازی، پوستر، عکاسی، کاریکاتور، طرح‌های حجمی، انیمیشن، هنرهای جدید و مفهومی برگزار می‌شود.

جشنواره هنر مقاومت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر