سرخط خبرها:
کد خبر: 7802 A

غلامحسین امیرخانی، یداله کابلی، محمد حیدری و امیراحمد فلسفی ۴۴ تابلو خوشنویسی را به افتخار مولانا جلال‌الدین تحریر کرده و از امروز یک‌شنبه نهم مهرماه ۹۱ در نگارخانه اکو به تماشا می‌گذارند.

ایلنا: چهار هنرمند خوش‌نویس به‌یاد حضرت مولانا در «راه خورشید» دست به قلم شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی اکو، برای این نمایشگاه که آغاز راه کاروان راه خورشید در تهران به‌شمار می‌رود، هفت اثر از غلامحسین امیرخانی و پانزده تابلو از محمد حیدری با موضوع مقالات شمس تبریزی عرضه می‌شود و یدالله کابلی و امیراحمد فلسفی هر یک پانزده و هفت تابلو از اشعار مولانا ارایه خواهند کرد.

این آثار تازه‌ترین آفریده‌های این استادان هنر خوشنویسی ایران به‌شمار می‌رود که برای نخستین‌بار رونمایی می‌شوند.

نمایشگاه یاد شده ساعت ۱۶: ۳۰ نهم مهرماه گشایش می‌یابد و از دهم تا ۲۳ مهرماه از ساعت ۱۰ تا ۱۸: ۳۰ (به غیر از شنبه‌ها) و روزهای جمعه از ساعت ۱۶ تا ۱۸: ۳۰ در نگارخانه مؤسسه فرهنگی اکو واقع در خیابان موحد دانش (اقدسیه)، کوچه ناز، پلاک ۱۰ برپاست.

کاروان راه خورشید در هفت مرحله در هفت شهر تدارک دیده شده است که در نخستین مرحله، همزمان با سالروز تولد مولانا، از ششم تا نهم مهرماه مجموعه فرهنگی اکو میزبان پژوهش‌گران ادبیات و عرفان، هنرمندان موسیقی، تئا‌تر، نقاش، خوشنویس و نقاشی‌خط، بود.

هنرمندان نقاش کاروان راه خورشید، روز شنبه هشتم مهرماه حاصل کارشان را با موضوع مولانا همزمان با ماه گفتار بنیاد شمس تبریزی و مولانا و سخنرانی استاد محمدعلی موحد فردا در ساختمان شماره ۲ اکو به تماشا گذاشتند.

قرار است کاروان به شاهرود، تبریز و خوی رفته، از ترکیه و افغانستان در بلخ و هرات ادامه یافته تا ۲۴ آذرماه در روز «عرس» به لارند و قونیه برسد.

در جریان حرکت این کاروان هنرمندان به هر شهری که برسند، کارگاه‌هایی را برگزار و آثاری را تولید و ارایه خواهند کرد.

این برنامه‌ها با هدف آشنایی هرچه بیشتر با مولانا جلال‌الدین در هر مرحله در یکی از شهر‌ها که به نوعی مرتبط با مولاناست، زادگاه، محل تحصیل، دوران کودکی و نوجوانی محل تدریس و... برنامه‌ریزی شده است.

برنامه تهران، با برگزاری کارگاه‌های نقاشی‌خط، خوشنویسی، فیلم‌سازی و عکاسی، نقاشی و نمایشنامه خوانی همراه بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر