کد خبر: 72983 A

علی محمد بیدارمغز:

برپایی این جشنواره مبین این است که ما توجه خاصی به نمادهای مملکتی و نظامی کشور داریم مردم برای حضور در این جشنواره باید آگاه سازی شوند و این فر آیند از طریق کنفرانس‌های مطبوعاتی، تلاش صدا و سیما و رسانه‌ها صورت خواهد گرفت.

ایلنا: علی محمد بیدار مغز(استاد تشریفات و عضوسابق موسسه ملی استاندارد جمهوری اسلامی ایران) با اشاره به اینکه چند نوع استاندارد مشخص بر ای ساخت پرچم ملی وجود دارد، گفت: به دلیل نقش مهم هویتی که پرچم ایفا می‌کند، تمام پرچم‌هایی که با اندازه‌های متفاوت اکنون ساخته می‌شوند، باید مورد استانداردسازی قرار بگیرند

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی پرچم، این مدرس و مفسر زبان بدن گفت: پرچم هر کشور نماد هویت، تاریخ، دین و مذهب و انقلاب آن است. پرچم کنونی جمهوری اسلامی ایران نیز با نماد" لااله الاالله" و 22" الله اکبر" مزین شده است.

مدرس تشریفات کاربردی در وزارت امور خارجه با بیان اینکه پرچم ایران در مقایسه با سایر پرچم ها هویت ممتازی دارد، اظهار داشت: به طور مثال در هر کشوری که عزاداری یا اتفاق ناگواری صورت می گیرد، پرچم نیمه افراشته باقی می ماند درصورتی که در ایران یک پرچم سیاه کنار پرچم ملی افراشته می شود و هیچگاه پرچم کشور پایین نخواهد آمد.

بیدارمغز با تاکید بر استانداردهای مشخص پرچم ها چون رومیزی، پایه دار، میدانی و... بیان داشت: اخیرا کار جذابی برای ساخت پرچم های بلندی در سطح شهر تهران و دیگر شهرها صورت گرفته که البته نمی دانم طول، عرض، رنگ و اندازه آن استانداردسازی شده است خیر. علاوه بر این پرچم هایی با قطع عمودی در ایران تولید شده که تصورم این است به دلیل فرسوده شدن زودهنگام پرچم های میدانی، این پرچم ها با اندازه های دیگری ساخته می شوند که باید مورد استانداردسازی قرار گیرد.

وی در پایان با تقدیر از برگزارکنندگان جشنواره پرچم یاد آور شد: برپایی این جشنواره مبین این است که ما توجه خاصی به نمادهای مملکتی و نظامی کشور داریم مردم برای حضور در این جشنواره باید آگاه سازی شوند و این فر آیند از طریق کنفرانس های مطبوعاتی، تلاش صدا و سیما و رسانه ها صورت خواهد گرفت.

نخستین جشنواره پرچم در سه رشته عکس، پوستر و نقاشی کودک ونوجوان) به همت سازمان فرهنگی- هنری شهرداری تهران برگزارمی‌شود و علاقه‌مندان برای شرکت دراین جشنواره تاسوم خرداد ماه همزمان با سالروز آزاد سازی خرمشهر فرصت دارند تا آثار خود را به نشانی تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، بعداز چهارراه مخابرات، فرهنگسرای فروس، دبیرخانه جشنواره پرچم ارسال نمایند.

جشنواره پرچم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر