کد خبر: 71389 A

28 اردیبهشت؛

تاریخ فقط بنا و ساختمان نیست/ خانواده خیام هم در این کنسرت حضور دارند/ سعی می‌کنم در این اجرا هم به موضوع تلفیق در موسیقی بوشهر بپردازم.

ایلنا: محسن شریفیان که قرار است 28 اردیبهشت در تالار وحدت به روی صحنه برود، گفت: در این کنسرت به خیام‌خوانی خواهم پرداخت. ضمن این كه خانواده خیام هم در این برنامه حضور دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بوشهر، سرپرست گروه لیان که قرار است در قالب جشنواره سه‌گانه خلیج فارس به اجرای برنامه بپردازد‌، گفت: کنسرت ما 28 اردیبهشت ماه همزمان با روز جهانی خیام است و تمام‌ قد خیام را در این جشنواره اجرا می‌کنیم.

این هنرمند بوشهری با بیان اینکه بخشی از اجرایش به خیام‌خوانی اختصاص دارد، اظهار کرد: از مسؤولان درخواست می‌کنم که همکاری‌های لازم را با من داشته باشند. چرا که خیام‌خوانی از افتخارات موسیقی بوشهر است و تنها جایی که خیام در موسیقی به عنوان یک ژانر شناخته می‌شود، بوشهر است و هیچ چیز، زیباتر از این برایم نیست که در روز خیام کنسرت دارم.

شریفیان ادامه داد: 29 اردیبهشت ماه، روز جهانی میراث فرهنگی هم هست و از مسؤولان می‌خواهم به موسیقی توجه بیشتری بکنند. چرا که تاریخ، فقط بنا و ساختمان نیست، موسیقی هم مهم است و همچنین خوشحال می‌شویم که در این کنسرت از حمایت‌های میراث فرهنگی هم بهره‌مند شویم.

وی خاطرنشان كرد: خانواده خیام هم در این کنسرت حضور دارند.

او که پس از بیان این نكته با شگفتی خبرنگاران مواجه شد، گفت: باور کنید این دروغ نیست و خانواده خیام 28 اردیبهشت ماه در تالار وحدت حضور خواهند داشت.

سرپرست گروه لیان با بیان اینکه جزئیات کنسرتش، غافلگیر کننده است و ترجیح می‌دهد به آنها نپردازد‌، اظهار کرد: کنسرتم را لو نمی‌دهم. اما سعی می‌کنم در این اجرا هم به موضوع تلفیق در موسیقی بوشهر بپردازم. از درشن ‌آنند و پیام رونق هم دعوت کردم که در این کنسرت همراهی کنند.

وی همچنین گفت: به هر حال یکی از خصوصیات موسیقی بوشهر تلفیق است که هم از قوم‌های مختلف و هم از ملل مختلف می‌توانیم برای تلفیق استفاده کنیم.

شریفیان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برای تبلیغات در زمینه موسیقی بوشهر چه اقداماتی را انجام داده است‌، گفت: موسیقی ما باید در درجه اول به گوش مخاطب برسد. وقتی که تلویزیون کارهای ما را پخش نمی‌کند و همکاری با شبکه‌های ماهواره‌ای ممنوع است، کار کمی دشوار می‌شود.

شریفیان که صبح 21 اریبهشت در نشست خبری جشنواره سه‌گانه خلیج فارس، در خانه هنرمندان سخن می‌گفت‌، اظهار کرد: در یکی از کنسرت‌ها از سوی رئیس حوزه علمیه بوشهر به لیان اتهام تجاوز به عنف زده شد و کسی که این حرف را زد یک روحانی در جایگاه مهمی بود. این در حالی بود که دو هزار نفر بوشهری نجیب در کنسرت ما حضور داشتند.

شیریفیان در عین حال گفت: در این مورد نمی‌توانم حرفی بزنم و تصمیم می‌گیرم از این موضوع بگذرم. اما با این اتفاق حتی ادارات خصوصی بوشهر هم جرات نمی‌کنند از ما برای اجرا دعوت کنند. اما در هر صورت روزی ما را خدا می‌دهد.

سرپرست گروه لیان درباره اقداماتی که در زمینه خلیج فارس انجام داده است‌، گفت: جشنواره خلیج فارس باید به دور از هرگونه شعار برگزار شود‌، بنده بسیار روی خلیج فارس حساس هستم و در هر فستیوالی که نام خلیج فارس تحریف شده  و جعلی باشد، به شدت واکنش نشان می‌دهم. از جمله جشنواره الجزایر که در این زمینه برخورد کردم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر