کد خبر: 53489 A

نمایشگاه عکس پیمان تاجیک با عنوان «تنهایی» از ۱۳ تا ۲۳ اسفند ۱۳۹۱ در گالری شماره ۲ خانه عکاسان برپاست.

ایلنا: نمایشگاه عکس پیمان تاجیک با عنوان «تنهایی» از ۱۳ تا ۲۳ اسفند ۱۳۹۱ در گالری شماره ۲ خانه عکاسان برپا است. پیمان تاجیک در این خصوص گفت: هرگاه به تنهایی فکر می‌کنم نمی‌دانم مثبت بدانمش یا منفی، سیاه یا سفید، خوب یا بد، زشت یا زیبا.
به گزارش ایلنا به نقل از حوزه هنری، وی ادامه داد: من تنهایی را دنیایی می‌دانم که برای همه یک شکل، اما جنس آن متفاوت است. عده‌ای از آن فرار می‌کنند و عده‌ای دیگر به دنبال آن هستند. عده‌ای از آن هراس دارند و عده‌ای آن را همدم خود می‌دانند. بودن در این دنیا برای بعضی از ما حکم زندان را دارد که خود را زندانی حبس ابد می‌دانیم و برای بعضی دیگر از ما راهی برای رسیدن به کمال و نیز می‌تواند دنیایی باشد که عده‌ای را به عرش ویا عده‌ای را به فرش می‌رساند.
این عکاس با بیان اینکه با وجود آدم‌های زیادی که اطرافمان هستند باز هم حس تنهایی وجودمان را در خود غرق می‌کند، افزود:‌ گاه با قرار گرفتن در یک کوچه قدیمی و تاریک و‌گاه با دیدن یک تصویر این حس به ما منتقل می‌شود. حال که این مه‌مان ناخوانده هر از چندگاهی سرزده به سراغمان می‌آید و ما را در سکوت مطلق خود غرق می‌کند خوشایند است یا ناخوشایند؟
این هنرمند اذعان کرد: قصه تنهایی من از دل کوچه‌ها و مردم بیرون می‌آید که هرکدام به نوعی درگیر تنهایی خود شده‌اند. تنهایی که خواسته و ناخواسته به سراغ آن‌ها آمده است. دنیای تنهایی آن‌ها به قدری بزرگ است که نمی‌توان در یک فریم گنجاند.
تاجیک در پایان گفت: این تصاویر فقط قسمتی از تنهایی برخی از آدم هاست که من راوی قصه آن‌ها هستم.
شایان ذکر است علاقه مندان می‌توانند برای بازدید از نمایشگاه عکس «تنهایی» به آدرس تهران، خیابان سمیه، تقاطع حافظ، حوزه هنری، خانه عکاسان، گالری شماره ۲ از شنبه الی چهارشنبه ساعت ۹ ال ۱۹ مراجعه فرمایند.

حوزه هنری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر