کد خبر: 49990 A

محمد گلریز:

محمدگلریز با بیان اینکه آثار شاهنگیان بوی معنویت و عرفانیت می‌دهد، گفت: شاهنگیان در زمینه‌ی موسیقی آئینی و اهل بیت نیز آثاری بسیار خوبی دارد.

ایلنا: محمدگلریز با بیان اینکه آثار شاهنگیان بوی معنویت و عرفانیت می‌دهد، گفت: شاهنگیان در زمینه‌ی موسیقی آئینی و اهل بیت نیز آثاری بسیار خوبی دارد.
به گزارش ایلنا، محمدگلریز درباره‌ی حمید شاهنگیان، نوازنده و آهنگساز انقلابی در آستانه‌ی مراسم نکوداشتش گفت: شاهنگیان یکی از آهنگسازان خوب کشور به شمار می‌رود و از شخصیت والایی برخوردار است.
وی با بیان اینکه شاهنگیان اولین کسی بود که قبل از انقلاب سرود ساخت، بیان داشت: اولین ترانه‌ای که شاهنگیان سرود، «خمینی‌ای امام» بود و «برخیزید» سرود بعدی وی است.
این خواننده انقلابی ادامه داد: شاهنگیان یکی از بانیان ساخت سرودهای انقلابی در کشور است و سرودهای وی به عنوان راهکاری برای ساخت سرودهای انقلابی به حساب می‌آید.
محمد گلریز افزود: قبل از انقلاب راه و روش روشنی برای سرودن وجود نداشت و ما نمی‌دانستیم برای سرودهای انقلابی چه کار باید انجام دهیم.
وی اظهار داشت: شاهنگیان همانند نامش در عرصه سرودهای انقلابی پیشگام بود.
این خواننده کشورمان با بیان اینکه شاهنگیان شخصیت مقتدر و بزرگی دارد، گفت: شاهنگیان در رابطه با موسیقی نیز بسیار مقتدر عمل می‌کند و از نظر شخصیت انسانی، شخصیت بسیار والایی دارد.
گلریز با بیان اینکه شاهنگیان در مقاطع مختلف مسئولیت موسیقی کشور را بر عهده داشت، بیان داشت: وی سهم بسزایی در رابطه با موسیقی انقلاب داشته و کارهای ارزنده‌ای انجام داده است.
وی با بیان اینکه آثار شاهنگیان بوی معنویت و عرفان می‌دهد، افزود: وی در زمینه موسیقی آینی و اهل بیت نیز آثار فاخری دارد.
این خواننده کشورمان در پایان خاطر نشان کرد: باید خیلی زود‌تر از این‌ها از شاهنگیان تجلیل می‌شد و به هر حال همین که یک سازمان در این زمینه کار می‌کند، امیدوارم قطره‌ای باشد در برابر آثار شاهنگیان.
گفتنی است مراسم نکوداشت حمید شاهنگیان، نوازنده و آهنگساز سرودهای انقلابی، با عنوان «بانگ بیداری» به همت سازمان هنری رسانه‌ای اوج و خانه سرود انقلاب اسلامی، دوشنبه ۷ اسفندماه ساعت۱۶ در کافه نخلستان واقع در خیابان آیت ا... طالقانی، خیابان برادران مظفر شمالی، پلاک۹۸ برگزار می‌شود.

مراسم نکوداشت حمید شاهنگیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر