کد خبر: 49853 A

در پوستر دهمین جشن تصویر سال، کیارستمی از تصاویر شرکت‌کنندگان در مراسم پایانی نهمین جشن تصویر سال که در محوطهٔ بیرونی خانه هنرمندان ایران روبه‌روی دوربین ساسان توکلی در مقابل زمینهٔ سفید در حال عبور از جادهٔ تصویر قرار گرفته بودند، به‌صورت نگاتیو استفاده کرده است.

ایلنا: به‌علت همزمانی «روزهای فرهنگی ترکیه» با شروع تصویر سال تا پایان روز چهارم اسفند و فرصت کوتاه باقی‌مانده برای نصب آثار دهمین جشن تصویر سال افتتاحیهٔ جشن تصویر سال با یک روز تاخیر به ساعت ۱۶ وز یکشنبه ششم اسفندماه موکول شد.
در روز افتتاحیه نیر ورود برای عموم آزاد است.
به گزارش ایلنا، برنامه کامل نمایش فیلم‌های جشنواره فیلم تصویر امروز اعلام می‌شود.
فیلم‌های راه یافته به جشنواره فیلم تصویر از روز دوشنبه هفتم اسفند ساعت ۱۶ هر روز در دو سئانس در خانه هنرمندان ایران به‌نمایش در می‌آیند.

عباس کیارستمی پوستر دهمین جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر را طراحی کرد.

کیارستمی در ادامه طراحی پوسترهای دو دورهٔ قبلی تصویر سال پوستر دهمین جشن تصویر سال را نیز طراحی کرد.

در پوسترهای دوره هفتم و هشتم اسامی هنرمندان راه‌یافته به جشن تصویر سال، پله‌های رو به بالایی را شکل می‌‌داد که در بالا‌ترین فضای پوستر با جملهٔ حضرت مولانا «ما زبالاییم و بالا می‌رویم» همراه می‌شد.

در پوستر دهمین جشن تصویر سال، کیارستمی از تصاویر شرکت‌کنندگان در مراسم پایانی نهمین جشن تصویر سال که در محوطهٔ بیرونی خانه هنرمندان ایران روبه‌روی دوربین ساسان توکلی در مقابل زمینهٔ سفید در حال عبور از جادهٔ تصویر قرار گرفته بودند، به‌صورت نگاتیو استفاده کرد.‌‌ همان تصاویری که در روی جلد آخرین شمارهٔ تصویر سال نیز به صورت سه لت چاپ شده بود و گویی دیگر به عنصر تفکیک‌ناپذیری از تصویر سال تبدیل شده‌اند. تصاویری که قرار است در فضاهای نمایشگاهی تصویر سال دهم نیز در خانهٔ هنرمندان به شکلی جدید مورد استفاده قرار گیرند.

جشن تصویر سال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر