کد خبر: 32318 A

رئیس حوزه هنری استان قم در گفتگویی از تولید نماهنگی با موضوع ۱۹ دی به نام «ققنوس» با صدای سالار عقیلی و ترانه‌ای از افشین یداللهی و آهنگسازی بابک زرین خبر داد.

ایلنا: وحید فرجی یکی از اهداف حوزه هنری قم را بررسی و ثبت تاریخ انقلاب اسلامی دانست و به همین دلیل حوزه هنری قم درصدد ساخت نماهنگی با موضوع حماسه ۱۹ دی در سال ۱۳۵۷ در استان قم برآمده است.

به گزارش ایلنا به نقل از حوزه هنری، فرجی رئیس حوزه هنری استان قم با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار ۱۹ دی ماه سال ۱۳۹۰ با مردم قم گفت: ایشان حرکت ماندگار مردم قم در ۱۹ دی ۱۳۵۷ را به مثابه جرقه‌ای در فضای به‌شدت خفقان‌آمیز و اختناق‌آور دوران رژیم ستم‌شاهی دانستند و فرمودند: این قیام سرآغاز حوادث گوناگون بعدی و سلسله اربعین‌ها در کشور شد و حادثه نوزدهم دی قم، در واقع زمینه‌ساز پیروزی انقلاب اسلامی، ایستادگی مردم ایران و در ‌‌نهایت شکل‌گیری بیداری اسلامی و حوادث مهم و سرنوشت‌ساز منطقه بود.
فرجی ادامه داد: ما در حوزه هنری قم به پیروی از این بیانات به ایده‌ ساخت نماهنگ ۱۹ دی رسیدیم و بر آن شدیم تا با ساخت این نماهنگ بخشی از تاریخ انقلاب که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شده است را به تصویر بکشیم.
وی در ادامه به تشریح ابعاد مختلف قیام ۱۹ دی مردم قم پرداخت و گفت: رخ‌دادهای این روز، نخستین حلقه از زنجیره‌ حوادثی را ساخت که در سال بعد به انقلاب انجامید. در مراسم چهلمین‌روز شهدای قم، گروهی از مردم در تبریز به خون کشیده شدند و مراسم یادبود شهدای تبریز، هم‌وطنان یزدی را گرفتار نیروهای رژیم کرد. می‌بینید که روی‌داد ۱۹ دی، بازتابی از هویت فرهنگی شهر قم است که نمی‌توان نادیده‌اش گرفت.
فرجی همچنین به انگیزه حوزه هنری قم از ساخت چنین نماهنگی پرداخت و گفت: با توجه به اینکه در فیلم‌های داستانی، مستند و یا سریال‌های تلویزیونی کمتر به این واقعه عظیم پرداخته شده است و ازطرفی یکی از اهداف اصلی حوزهٔ هنری، بررسی و ثبت تاریخ انقلاب اسلامی است، حوزه هنری قم برآن شد تا در حد بضاعت خود و نه به قدر عظمت این حماسه، ساخت نماهنگی را با این موضوع در دستور کارش قرار دهد.
فرجی اضافه کرد: این نماهنگ با صدای سالار عقیلی و شعر و آهنگسازی افشین یداللهی و بابک زرین تهیه شده، کارگردانی این اثر نیز به عهده احمدرضا داوری از جمله هنرمندان موفق استان بوده است.
وی در پایان گفت: کلیپ پنج دقیقه‌ای «ققنوس» به مناسبت واقعه ۱۹ دی از شبکه‌های سراسری سیما پخش خواهد شد.

سالار عقیلی افشین یداللهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر