کد خبر: 32275 A

اختتامیه دومین سوگواره هنری «خط سرخ» به همت واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان مازندران روز دوشنبه ۱۱ دیماه برگزار می‌شود.

ایلنا: علیرضا پاک بین مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری مازندران گفت: در پی اعلام فراخوان دومین دوره سوگواره استانی «خط سرخ» که به مناسبت اربعین حسینی (ع) و با هدف بهره گیری از فضای حماسی و معنوی محرم و قیام عاشورا جهت خلق آثار فاخر دینی و مذهبی ارائه گردید، آثار زیادی به دبیرخانه این سوگواره رسید.

به گزارش ایلنا به نقل از حوزه هنری، بیش از ۱۲۰ اثر در بخش خوشنویسی (رشته‌های نستعلیق و شکسته نستعلیق) و بیش از ۸۰ اثر گرافیک (طراحی پوس‌تر) به دبیرخانه دومین سوگواره «خط سرخ» ارسال شده است.
وی در ادامه گفت: در مراسم اختتامیه این سوگواره، به سه نفر برگزیده خوشنویسی در بخش نستعلیق هر کدام ۳ میلیون ریال و لوح تقدیر و تندیس سوگواره، به دو نفر برگزیده خوشنویسی در بخش شکسته نستعلیق هر کدام ۳ میلیون ریال و لوح تقدیر و تندیس سوگواره و به پنج نفر برگزیده در بخش گرافیک (پوس‌تر) هر کدام ۲ میلیون ریال و لوح تقدیر و تندیس سوگواره اهدا می‌شود. شایان ذکر است آیین اختتامیه و اعلام نتایج دومین سوگواره خط سرخ با حضور هنرمندان و مسئولان استان مازندران صبح روز دوشنبه ۱۱ دی ماه در محل سالن اجتماعات حوزه هنری مازندران برگزار می‌شود.
علاقمندان می‌توانند جهت حضور در این مراسم درتاریخ فوق به آدرس: ساری، میدان امام، بلوار دانشگاه، حوزه هنری استان مازندران مراجعه نمایند.
دومین سوگواره «خط سرخ» به همت حوزه هنری استان مازندران و در بخش‌های خوشنویسی و گرافیک برگزار شده است.

حوزه هنری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر