کد خبر: 32163 A

داوری آثار رسیده به مسابقهٔ بزرگ طراحی معماری آرامگاه شمس در مرحلهٔ نخست آبان‌ماه ۱۳۹۱ در تهران برگزار شده بود و به شش طرح نهایی فرصت یک ماهه داده شد تا طرح‌ها را اصلاح و کامل کنند.

ایلنا: ایرج اعتصام(معمار و شهرساز)، حسن بلخاری(فلسفه هنر)، محمد بهشتی(معمار)، داراب دیبا(معمار) و عباس کیارستمی(فیلمساز و عکاس)، داوری مسابقهٔ طراحی آرامگاه حضرت شمس را در خوی به‌ سرانجام رساندند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرنگار اکو، نشست داوری مسابقهٔ طراحی آرامگاه حضرت شمس، روز هفتم دی‌ماه ۱۳۹۱ از ساعت ۱۰ تا ۱۴ در محل تالار شمس موسسه فرهنگی اکو برگزار و سه طرح برنده انتخاب شدند.

داوری آثار رسیده به مسابقهٔ بزرگ طراحی معماری آرامگاه شمس در مرحلهٔ نخست آبان‌ماه ۱۳۹۱ در تهران برگزار شده بود و به شش طرح نهایی فرصت یک ماهه داده شد تا طرح‌ها را اصلاح و کامل کنند.

روز پنج‌شنبه این طراحان برای دفاع و توضیح دربا‌رهٔ طرح‌های خود به دعوت هیات داوران در محل داوری حضور یافتند و از طرح‌هاشان دفاع کردند.

روز ششم دی‌ماه هم نیز فریار جواهریان- معمار و شهرساز، علی‌اکبر صارمی- معمار، شهاب کاتوزیان- معمار و شهرساز نیز آرای خود را اعلام کرده بودند.

نادر اردلان- معمار و شهرساز مقیم آمریکا نیز، مرحله‌‌ی نهایی را از راه دور و به‌صورت اینترنتی داوری کرد. اردلان آبانماه گذشته به دعوت بنیاد شمس تبریزی و مولانا ۵ روز را به قصد داوری آثار رسیده به مسابقهٔ بزرگ طراحی معماری آرامگاه شمس به ایران آمد.

از روز دوم آبان ماه هیات داوران متشکل از فریار جواهریان- معمار و شهرساز، ایرج اعتصام- معمار و شهرساز، حسن بلخاری - فلسفه هنر، محمد بهشتی- معمار، داراب دیبا- معمار، علی‌اکبر صارمی- معمار، شهاب کاتوزیان- معمار و شهرساز، نادر اردلان- معمار و شهرساز، با استقرار در مجموعهٔ برج آزادی طرح‌های رسیده به مسابقه را بررسی و چهل اثر را در مرحلهٔ نخست داوری انتخاب کردند.

در نشست‌های دیگر هیات داوران از مجموع این آثار منتخب، شش طرح به‌عنوان برترین‌ها انتخاب شد. اما هیچ کدام حایز شرایط مورد نظر هیات داوران نبودند. بنابراین بنا به نظر جمعی هیات داوران به شش طرح برگزیده یک ماه فرصت داده شد تا با تکمیل، اصلاح و در نظر گرفتن پیشنهادهای هیات داوران طرح‌ها بار دیگر اجرا کنند تا مورد بازبینی داوران قرار گیرند. سپس از میان آن‌ها سه طرح بر‌تر به عنوان برگزیده اول تا سوم معرفی می‌شوند.

مراسم معرفی برگزیدگان اول تا سوم مسابقه، همزمان با گشایش نمایشگاهی از ماکت‌ها و طرح‌های منتخب ارایه شده به مسابقه، بهمن ماه ۱۳۹۱ خواهد بود.

۱۴، ۱۰ و ۶ میلیون تومان به همراه لوح تقدیر جایزهٔ نقدی نفرات اول تا سوم این مسابقه است.

بنیاد شمس تبریزی و مولانا، بنیاد می‌رمیران، موسسه فرهنگی اکو، استانداری آذربایجان غربی، میراث فرهنگی آذربایجان غربی، شورای شهر و شهرداری خوی، مجمع خویی‌های مقیم مرکز، بنیاد شمس و مولانا، بنیاد می‌رمیران و موسسه فرهنگی اکو حامیان برگزاری این مسابقه هستند.

ایلنا مسابقهٔ بزرگ طراحی معماری آرامگاه شمس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر