کد خبر: 14523 A

«کارلتون» و «کویین» در تسخیر هنرمندان ایرانی

فستیوال «شش هفته با هنر ایران» در حالی چهارمین هفته خود را پشت سر می‌گذارد که از ایران چهره‌های جوانی چون: گلناز مقدم، لیلا رضوانی و عباس حاجی محمدی خوش درخشیدند.

«کارلتون» و «کویین» در تسخیر هنرمندان ایرانی

ایلنا: فستیوال «شش هفته با هنر ایران» در حالی چهارمین هفته خود را پشت سر می‌گذارد که روز ۱۹ اکتبر سومین بخش این فستیوال با عنوان «پرواز رنگ‌ها» در میان استقبال کانادایی‌ها و ایرانیان مقیم تورنتو، افتتاح شد. در این بخش در کنار پیشکسوتان حوزه تجسمی، چهره‌های جوانی چون: گلناز مقدم، لیلا رضوانی و عباس حاجی محمدی خوش درخشیدند.
به گزارش ایلنا؛ همچنین بخش فیلم کوتاه و نیمه بلند این فستیوال که در سینما «کارلتون» به نمایش درمی آید، با استقبال خوبی مواجه شده و سینماگران ایرانی توانسته‌اند توجه مخاطبان غیرایرانی را نیز به آثار خود جلب کنند. این بخش پس از ۶ روز داوری، کاندیداهای خود را برای دریافت جایزه «پاپیلون» معرفی کرد. مجموعه فیلم‌های برگزیده بخش فیلم تصویر سال که به فستیوال شش هفته با هنر ایران ارسال شده بودند، نیاز به ۱۴ سانس نمایش داشتند و از آنجا که برای بخش تصویر ۶ سانس در نظر گرفته شده بود، لذا در این دوره کارهای کوتاه‌تر به نمایش درآمدند تا فرصت نمایش برای فیلم‌های بیشتری باشد.
پویان طباطبایی، دبیر فستیوال که این روز‌ها در کانادا به سر می‌برد، در خصوص نحوه گزینش این فیلم‌ها گفت: «در بخش سینمای داستانی فیلم‌های «و می‌گذریم» پریسا گرگین، «بینایی» امیر علی نوایی، «یک بدون عنوان تلخ» سارا ایوازخانی، «سورپرایز» مسعود حاتمی، «رویای سنجاقک» عاطفه خادم الرضا، «وقتی شهرم را ترک می‌کردم» امیرعلی نوایی و «شهر مرزی» امین بیگی، همچنین در بخش فیلم‌های مستند ۴ فیلم «لرزه در پناهگاه» کامبیز صفاری، «سلاطین خیابان‌ها» پالیز خوشدل و فراز فشارکی، «نقل گردآفرید» هادی آفریده و «پارک مارک» بکتاش آبتین و همچنین در بخش انیمیشن ۳ فیلم «آدم‌ها» ماشالله محمدی، «درد» ماشالله محمدی و «تیر» محمدجواد قاسم‌پور، برای دریافت جایزه از میان ۵۰ فیلم بخش مسابقه توسط هیات داوران انتخاب شده که در مراسم اختتامیه فستیوال در تاریخ ۱۶ نوامبر اسامی فیلم‌های برگزیده اعلام خواهند شد.»
فستیوال «شش هفته با هنر ایران» تا ۱۰ آبان ماه ادامه دارد و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت www. sixweeks. org مراجعه کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر