کد خبر: 100888 A

رویداد تابستانه گالری گلستان، صد اثر صد هنرمند، عصر جمعه ۱۵ شهریور با حضور ۱۷۷ هنرمند آغاز به کار می‌کند.

ایلنا: بیست و یکمین دوره رویداد «صد اثر صد هنرمند» که از سال ۱۳۷۱ هر تابستان در گالری گلستان برپا می‌شود؛ امسال نیز با نمایش و فروش آثار چهار نسل هنرمندان معاصر ایران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، قدمت این نمایشگاه و استمرار برپایی آن توسط یک گالری خصوصی یک رکورد در تاریخ تجسمی ایران محسوب می‌شود؛ رویدادی که در فضای کوچک گالری گلستان با حضور تعداد محدودی هنرمند آغاز شد اما امروز تعداد هنرمندان متقاضی شرکت در آن حتی از عنوانش پیشی گرفته است و لیلی گلستان، مدیر گالری گلستان، هر سال با کوچک‌تر نمودن ابعاد آثار این نمایشگاه سعی می‌کند به انبوه در خواست‌ها پاسخ مثبت دهد.

به گفته گلستان؛ امسال ۲۵۶ هنرمند با آثارشان برای صد اثر صد هنرمند اعلام حضور کردند که سرانجام آثار ۱۷۷ هنرمند انتخاب شده است. همه آثار حداکثر ابعاد ۵۰ در ۷۰ سانتی متر دارند تا امکان نمایش همه آن‌ها فراهم شود و بزرگ‌ترین اثر به یک نقاشی از «سهراب سپهری» تعلق دارد که ۱۰۰ در ۷۰ سانتی متر است؛ مثل همیشه در صد اثر صد هنرمند آثار چهار نسل هنرمندان ایران چسبیده به هم به نمایش در می‌آیند که خود برشی از تنوع و تکثر پالت رنگی نقاشی، نقاشی خط و مجسمه در جامعه تجسمی ایران است.

حضور پیشکسوتان یکی دیگر از ویژگی‌های «صد اثر صد هنرمند» است که در دوره پیش رو این نمایشگاه هم این وجه تمایز ادامه یافته است. آثاری از سهراب سپهری، فریده لاشایی، سید محمد احصایی، پرویز کلانتری، پروانه اعتمادی، نصرالله افجه‌ای، حسین محجوبی، ژازه تباتبایی، محمدعلی ترقی جاه، محمد ابراهیم جعفری، جعفر روحبخش، منوچهر معتبر، اردشیر محصص، غلامحسین نامی، بهمن نیکو، یعقوب عمامه پیچ، بهرام دبیری، ابراهیم حقیقی، نصرت الله مسلمیان... در کنار آثار هنرمندان جوانتر علیرضا سعادتمند، حسین چراغچی، دلبر شهباز، شهرزاد غفاری... به نمایش درمی‌آید.

به گفته گلستان؛ مثل همیشه قیمت‌ها در این نمایشگاه بسیار منصفانه و بسیار متعادل خواهد بود و برای اقشار مختلف جامعه با انواع پس انداز‌ها و سرمایه‌هایشان آثاری برای خرید وجود دارد تا فرهنگ خرید اثر هنری اصیل در متن جامعه رواج یابد.

بیست و یکمین نمایشگاه «صد اثر صد هنرمند» عصر جمعه ۱۵ شهریور در گالری گلستان واقع در خیابان دروس، خیابان کماسایی، پلاک ۳۴ آغاز به کار می‌کند.

گالری گلستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر