کد خبر: 100473 A

صالحی در نشست خبری نمایشگاه «از سر اتفاق»:

به خاطر عدم بضاعت مالی، نمی‌توانستم در این كلاس‌ها حضور داشته باشم. پس به كار كلمه پرداختم و رشته كلمات را تا شعر ادامه دادم/ 42 نقاشی در نمایشگاه صالحی از 12 تا 20 شهریور به نمایش گذاشته می‌شود.

ایلنا: نشست خبری نخستین نمایشگاه نقاشی‌های سیدعلی صالحی(شاعر) ظهر امروز 6 شهریور، با حضور وی و علی عزتی؛ مدیرعامل انجمن هنرمندان نوآموخته و مدیر برگزاری نمایشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ در این نشست سیدعلی صالحی، ضمن ابراز این مطلب که هرگز فکر نمی‌کردم روزی نقاشی‌هایم را که بسیار شخصی و خصوصی هستند، به نمایش عموم بگذارم، گفت: من برای نقاشی کردن، تاریخ معینی ندارم. دستم به بیکاری عادت ندارد. هرگاه در شعر سرودن درمی‌مانم، نقاشی می‌کنم و وقتی نمی‌توانم نقاشی بکشم، شعر می‌گویم.

وی افزود: نقاشی‌های من ادامه شعر من است برای عبور از واژه‌ها. به همین دلیل است که در نقاشی‌هایم پر است از انحنا. تعداد كمی از تابلوهایم را نام‌گذاری كرده‌ام و به این سبب شما می‌توانید قرائت خودتان را اثر داشته باشید.

صالحی درمورد پیشینه‌ی فعالیت در حوزه‌ی نقاشی گفت: زمانی به دخترم گفتم: ممكن است، مدادرنگی‌هایت را به من قرض بدهی؟ و این شروعی شد برای نقاشی کشیدن‌هایم. و کم کم نقاشی‌هایم به تابلو تبدیل شدند.

این شاعر با اشاره به نوع نقاشی‌هایش که در نمایشگاه «از سر اتفاق» به نمایش گذاشته خواهد شد، اظهار داشت: نقاشی‌های من در دو بخش رنگی(اكرلیك روی بوم) و سیاه و سفید هستند كه با با راپیت و روان‌نویس، کشیدم‌.

وی ضمن بیان این مطلب که ادعای شاعری دارد اما ادعای نقش بودن نه! گفت: امیدوارم هیچ دخالتی در كار دیگر نقاشان نكرده باشم و بیان این جمله به دلیل این است كه ممكن افرادی بگویند كه شما را به نقاشی چه كار؟

در ادامه صالحی از علاقه‌اش به نقاشی در کودکی اشاره کرد و افزود: متاسفانه در مسجد سلیمان كلاس نقاشی و موسیقی وجود نداشت كه اگر بود، به خاطر عدم بضاعت مالی، نمی‌توانستم در این كلاس‌ها حضور داشته باشم. پس به كار كلمه پرداختم و رشته كلمات را تا شعر ادامه دادم.

این شاعر در پاسخ به یکی از خبرنگاران که پرسیده بود چرا صالحی را هنرمند نوآموخته خوانده‌اید اما هنرمندانی چون ناصر تقوایی که او نیز آموزش فیلمسازی ندیده را نه، گفت: این صفات برای نوابغی چون تقوایی، بیضایی، کیارستمی و... صادق نیست. این کارگردانان به قدری در حیطه‌ی کاری‌خود خبره هستند که نمی‌شود آن‌ها را خودآموخته خواند. اما من را می‌شود.

در بخش دیگری از این نشست، علی عزتی ضمن ارائه پیش زمینه‌ای درمورد انجمن هنرمندان خودآموخته و سوابق فعالیت‌اش، گفت: در این نمایشگاه 42 اثر ارایه خواهد شد، که آثار در مرحله قالب‌سازی هستند. مراسم افتتاحیه نمایشگاه، روز سه‌شنبه، 12 شهریور، ساعت 17 با حضور اهالی قلم و فرهنگ، در نگارخانه میرمیران خانه هنرمندان برپا می‌شود و تا 20 شهریور ادامه خواهد داشت.

وی با بیان این‌كه این تعداد آثار از میان 200 اثر انتخاب شده است، افزود: در این نمایشگاه علاوه بر نمایش، آثار برای فروش نیز ارایه می‌شوند. البته مساله ماركتینگ و فروش آثار اینجا موضوعیتی ندارد و مساله معرفی آثار و رساندن آن‌ها به دست جامعه فرهنگی وهنری مد نظر است. درباره قیمت در نظر گرفته برای آثار باید گفت كه این آثار بین دو میلیون تا 10 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌اند.

 

نقاشی‌ سیدعلی صالحی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر