کد خبر: 100407 A

نمایشگاه عکس‌های تلفیقی مهراد مسلمیان با عنوان «شهر پارازیت» روز جمعه ۸ شهریور در کافه گالری باغ فردوس افتتاح می‌شود.

ایلنا: نمایشگاه عکس‌های تلفیقی مهراد مسلمیان با عنوان «شهر پارازیت» در کافه گالری باغ فردوس برگزار می‌شود.
به گزارش خبرنگار ایلنا، مهراد مسلمیان متولد سال ۱۳۶۷ است و شرکت در مسابقه ایتاکا یونان در سال ۲۰۰۸ میلادی با موضوع صلح و تایید اثرش به عنوان منتخب و برگزاری نمایشگاه گروهی از آثار منتخب در یونان را در کارنامه هنری خود به ثبت رسانده و برنده جایزه مسابقه خانه عکاسان در سال ۱۳۸۸ است.
این هنرمند جوان سابقه کار مطبوعاتی در مجلات دنیای خودرو، تخت گاز و سیب سبز را نیز دارد.
وی در مورد نحوه آشنایی‌اش با عکس و عکاسی می‌گوید: «من از سن ۷ سالگی با دوربین حرفه‌ای SLR مشغول به عکاسی بودم. هنگام عکاسی سعی می‌کردم شرایط مختلف را برای عکاسی تجربه کنم و همه چیز را خودم با آزمون و خطا در عکاسی فرا گرفتم. همین با عث شد تا من در این زمینه به ابداعاتی دست پیدا کنم و از آن‌ها در عکاسی‌ام بهره ببرم. به همین خاطر عکس‌های من متفاوت از آن چیزیست که تا کنون دیده‌اید. البته ذکر نام اساتیدی که مرا در این زمینه راهنمایی کرده‌اند هم در اینجا لازم است، آقای شهریار توکلی در زمینه عکاسی و خانم طاهره محبن تابان در زمینه گرافیک از جمله اساتیدی بودند که حضورشان در زندگی هنری من بی‌تاثیر نبوده است. تعدادی از این تککنیک‌ها در آثار این نمایشگاه به‌کار رفته است و در نمایشگاه‌های آینده‌ام تکنیک‌های ابداعی بیشتری را به نمایش خواهم گذاشت.»
مسلمیان درباره نمایشگاه عکس «شهر پارازیت» نیز اظهار می‌دارد: «پارازیت، نا‌هنجاری، محدوده‌ای که همیشه خودمان برای خودمان مقرر کرده‌ایم. ناشی از تاثیراتی است که ما بر طبیعت می‌گذاریم و تاثیراتی که از عواقب رفتار ما، طبیعت بر ما باز می‌تاباند. که البته شرایط جغرافیایی حاصله و حواشی آن بر ما پنهان نیست. و این نا‌هنجاری‌ها و رفتارهای غلط را ما هر روز، در خواب و بیداری می‌بینیم و این اتفاقی است که برای همه نسل بشر هر روز رخ می‌دهد. حرف برای گفتن زیاد است و مهلت کم. من دوست دارم در این نمایشگاه شما به عنوان بیننده قضاوت کنید، تصمیم بگبربد و فکر کنید. حتی جای من نگاه کنید و عکس بگیرید. بیایید جایمان را هر چند دقیقه یکبار عوض کنیم و دوباره از نو ببینیم. امیدوارم از نمایشگاه من لذت ببرید. گرچه لذت بردن کافی نیست!»
نمایشگاه عکس‌های تلفیقی مهراد مسلمیان با عنوان «شهر پارازیت» از ۸ تا ۱۸ شهریورماه همه روزه از ساعت ۱۷ تا ۲۱ میزبان علاقه‌مندان هنرهای تجسمی خواهد بود.

کافه گالری باغ فردوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر