کد خبر: 100303 A

دومین نمایشگاه گروهی اساتید و دانش‌آموختگان مجسمه‌سازی دانشکده هنر نیشابور، عصر روز گذشته ۵ شهریورماه در گالری برگ سازمان زیباسازی شهر تهران افتتاح شد.

ایلنا: مراسم افتتاح نمایشگاه گروهی مجسمه، اساتید و دانش آموختگان مجسمه سازی دانشکده هنر نیشابور، روز سه شنبه ۵ شهریور ماه با حضور دانشجویان، اساتید و جمعی از علاقه‌مندان در گالری برگ برگزار شد. در این نمایشگاه ۳۰ اثر از ۳۰ هنرمند با متریال‌هایی همچون، آهن، برنز، برنج، فایبرگلاس و پاپیه ماشه در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، سیدمجتبی موسوی مدیر اداره حجم سازمان زیباسازی و مدیر گالری برگ در مورد برپایی این نمایشگاه گفت: از آنجا که گالری برگ به عنوان مرکز مجسمه‌سازی در میان هنرمندان و علاقمندان شناخته شده است، در جهت تعامل بیشتر این مرکز با بخش دانشگاهی، تاکنون نمایشگاه‌های مختلفی را با سه مرکز دانشگاهی هنر مجسمه سازی که در کشور وجود دارد داشته است.

وی افزود: سال گذشته اولین نمایشگاه دانش‌آموختگان مجسمه‌سازی دانشکده هنر نیشابور را برگزار کردیم. همچنین دانشگاه هنرهای زیبا نیز سال گذشته نمایشگاهی از دانش آموختگان این دانشگاه را در گالری برگ برگزار کرد. بر همین اساس در سال جاری نیز دانشگاه هنر نمایشگاهی از آثار دانش آموختگان خود را در مرکز هنرهای حجمی سازمان زیباسازی برگزار خواهد کرد.

موسوی در مورد اهداف برپایی نمایشگاه دانش آموختگان مجسمه سازی گفت: هدف ما از برگزاری این نمایشگاه‌ها ایجاد ارتباط فضای حرفه‌ای مجسمه سازی با فضای دانشگاهی است. ما در این نمایشگاه‌ها این فرصت را فراهم می‌کنیم که توانایی دانشجویان و فارغ التحصیلان مجسمه سازی در معرض قضاوت و کشف قرار گیرد.

وی ادامه داد: همچنین ما از برپایی این نمایشگاه‌ها در جهت انتخاب آثاری که مناسب برای فضای شهری نیز باشند، هستیم تا بر اساس نظر کار‌شناسان این مرکز آثاری که می‌توانند در سطح شهر قرار بگیرند را برای اجرا سفارش دهیم.

مدیر گالری برگ، در پایان گفت: اداره حجم سازمان زیباسازی شهر تهران این توانایی را دارد که در زمینه نمایشگاهی با دانشگاه‌ها همکاری کند و در جهت حمایت از آثار دانشجویان بر آید.

دومین نمایشگاه گروهی اساتید و دانش‌آموختگان مجسمه‌سازی دانشکده هنر نیشابور، با آثاری از اساتید مجسمه‌سازی همچون، سعید امدادیان، شجاع‌الدین شهابی، محمدرضا ذبیح الله‌زاده، رضا قرباغی، قدرت الله معماریان، جعفرنجیبی و جمعی از دانشجویان دانشکده هنر نیشابور تا ۲۷ شهریور ماه در نگارخانه برگ واقع در میدان هروی، خیابان وفامنش، خیابان جمالی، عمارت عین الدوله میزبان علاقمندان است.

گالری برگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر